В Україні починається нова хвиля коронавірусу — МОЗ

В Україні починається осіння хвиля коронавірусу: у країні фіксують зростання кількості нових випадків інфікування та госпіталізацій. Водночас уряд планує дозволити друге бустерне щеплення для всіх охочих.

Про це повідомив заступник міністра охорони здоров’я та головний державний санітарний лікар Ігор Кузін в інтерв'ю «Укрінформу».

За його словами, за цей тиждень вже зафіксували 11,5 тисячі нових випадків, а за минулий — 9,1 тисячі.

«Це очікувано, вже третій рік поспіль у вересні відбувається підвищення рівня захворюваності на COVID-19, і спадати він почне в березні-квітні, а може й на початку травня», — розповів Кузін.

Посадовець пояснює, що для МОЗ головним показником зараз є кількість госпіталізацій — і вона також зростає. Кузін зазначає, що перед новою хвилею в Україні фіксували в середньому менше ніж 1 тисячу госпіталізацій за тиждень, але останні декілька тижнів цей показник зростає.

Наприклад, за позаминулий тиждень було 2,6 тисячі госпіталізацій. Водночас зараз до лікарень за тиждень потрапляють приблизно 3,1 тисячі пацієнтів. Кузін додав, що також в Україні збільшують кількість тестувань на 10-15% щотижня. Так, за минулий тиждень провели 56,5 тисячі тестувань, за цей — 62 тисячі тестів.

За його словами, нині в Україні відбувається циркуляція штаму «Омікрон», але як буде мутувати вірус надалі — невідомо.

А що з вакцинацією?

Кузін розповів, що уряд планує дозволити для всіх охочих друге бустерне щеплення проти коронавірусу. Ймовірно, таке нововведення буде до середини вересня, стверджує посадовець.

«Вакцинація буде продовжувати захищати від важкого перебігу коронавірусної хвороби. Тому другий бустер продовжуватиме рятувати життя, і це буде єдиним захистом від важкого перебігу», — наголосив Кузін.

Він додав, що оптимальний термін введення бустера — від 6 до 9 місяців після базового курсу. А втім, бустер введуть навіть пізніше. «У Європі, до прикладу, трохи інші механізми їхнього формування. Людина, яка пропустила бустер, вважається невакцинованою. Зараз деякі країни починають поступово повертати COVID-сертифікати», — сказав Кузін.

Кому можна вводити друге бустерне щеплення зараз — читайте тут.

Що передувало?

У липні очільник МОЗ Віктор Ляшко розповідав про ймовірність зростання кількості випадків COVID-19 в осінньо-зимовий період.

Він запевнив, що в Україні є препарати для лікування пацієнтів, засоби індивідуального захисту, тести, але можуть виникнути питання з поставками кисню — частина виробників в Україні перебуває там, де тривають активні бойові дії.

Ляшко закликав українців не нехтувати здоров’ям і за можливості переглянути вакцинальний статус: якщо не зробили друге чи бустерне щеплення, зробити це за нагоди.