В Україні поновлять видачу дозволів на зброю з 18 березня. Раніше дозвільну службу розформували через корупційну схему
З 18 березня в Україні поновлять процес оформлення, видачі дозволів та перереєстрації дозволених видів зброї. Раніше відповідну дозвільну службу розформували через викриття корупційної схеми. Наразі вона все ще в процесі реорганізації, але продовжує роботу.
Про це пише голова Нацполіції України Ігор Клименко у Facebook.
Він повідомив, що поки що всіх працівників підрозділів дозвільної служби вивели поза штат, а робочий процес контролюють співробітники Департаменту внутрішньої безпеки Нацполіції.
Роботу служби призупинили з 1 березня, після повідомлення про викриття корупційної схеми. Та Клименко запевняє, що 18-денна пауза в роботі не враховуватиметься під час перереєстрації зброї.
«Власники, яким потрібно продовжити дозволи на зброю, можуть не турбуватися. Жодних штрафних санкцій не буде», ㅡ каже голова Нацполіції.
Наразі в поліції налагоджують роботу нового підрозділу, який займатиметься питаннями реєстрації та контролю за обігом зброї. Але у планах передати повноваження для оформлення документів на зброю в сервісні центри Міністерства внутрішніх справ України. Щоб звести до мінімуму можливість корупції, у Нацполіції хочуть здійснювати весь документообіг через електронну базу.
«Скажу відверто: нам потрібен час. Декілька місяців точно, бо це величезний обсяг роботи, який потребує додатково відповідних рішень Кабінету Міністрів України та Міністерства внутрішніх справ. Але ми докладемо всіх зусиль, щоби процес переформатування дозвільної служби минув ефективно й максимально швидко», ㅡ каже Клименко.
Що передувало?
На початку березня в Нацполіції виявили корупційну схему видачі дозволів на придбання, зберігання та носіння дозволених видів зброї: мисливської вогнепальної нарізної зброї, гладкоствольної й так званих травматів — пристроїв для відстрілу гумових куль.
Голова Нацполіції Клименко тоді заявив, що дозволи видавалися з кричущими порушеннями, інколи навіть без участі людини, на яку оформлювали зброю. Оголошення про оформлення зброї без документів поліцейські розміщували в групах месенджерів.
Внутрішня безпека Нацполіції викрила дев'ятьох співробітників поліції, які організували цю схему та брали в ній участь. Серед них — посадовці Центрального апарату Національної поліції та працівники в регіонах.
Окрім того, серед «замовників» цієї послуги були і працівники правоохоронних органів, і депутати різних рівнів, і представники органів державної влади.
Клименко підписав наказ про повне розформування підрозділів контролю за обігом зброї. Усі начальники територіальних підрозділів поліції отримали накази опечатати архіви дозвільної служби. Усі отримані матеріали розслідування цієї справи передадуть у Державне бюро розслідувань.
- Поділитися: