Війна / Безпека

В Україні порушили першу кримінальну справу через незаконний перетин кордону

Петро Цигикал
Війна/Безпека/В Україні порушили першу кримінальну справу через незаконний перетин кордону
Зберегти
Вигляд
В Україні відкрили перше кримінальне провадження через незаконний перетин державного кордону. Про це заявив голова Державної прикордонної служби Петро Цигикал.

11 грудня 32-річний громадянин Молдови намагався потрапити в Україну, оминаючи пункти пропуску, адже раніше йому вже заборонили в’їзд на 10 років.

Під час незаконного перетину його затримали та передали Службі безпеки України.

Чоловіку може загрожувати ув’язнення до 3 років.

Як пояснив Громадському речник Прикордонної служби Олег Слободян, тривалий час в Україні не було кримінальної відповідальності за незаконний перетин кордону. Була лише адміністративна, яка передбачала штраф до 8 тисяч гривень.

Наголосимо, що кримінальну відповідальність застосовуватимуть не до всіх порушників державного кордону, а лише щодо тих людей, які «цілеспрямовано хочуть потрапити до України зі злісними намірами».

«І от зараз один з таких випадків. Коли громадянин намагався їхати до України. Ми йому заборонили в’їзд, а він знову поїхав попри заборону. Тобто ця ситуація підпадає під кримінальну справу», — пояснив Слободян.

Попри можливість порушити кримінальну справу, також порушників кордону зможуть як і раніше штрафувати.

10 листопада в Україні набув чинності закон, який встановив кримінальну відповідальність за незаконний перетин державного кордону. 

Нагадаємо, що через агресію Росії в морі в Україні запровадили воєнний стан у 10 областях. Він діятиме 30 днів і завершиться 26 грудня.

В межах воєнного стану Україна обмежила в'їзд росіянам чоловічої статі віком від 16 до 60 років. Винятком для в’їзду чоловіків з громадянством Росії може бути гуманітарна мета, наприклад, похорон.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Як в Україні впроваджують воєнний стан

Пов`язані новини