Україна обмежила в'їзд росіянам чоловічої статі віком від 16 до 60 років. Про це заявив президент Петро Порошенко. Винятками будуть гуманітарні випадки, які чітко випишуть в інструкції.

«Україна ввела обмеження щодо в'їзду громадян РФ чоловічої статі віком від 16 до 60, щоб РФ не формувала в Україні загони «приватних» армій, які насправді є представниками Збройних Сил РФ. Щоб не дати росіянам здійснити в Україні ті операції, які вони планували ще у 2014 році», — заявив президент Порошенко.

Винятком для в’їзду чоловіків з громадянством Росії може бути гуманітарна мета, наприклад, похорон.

Як повідомив Громадському заступник голови ДПСУ Андрій Демченко, заборона на в'їзд росіянам діятиме поки лише на час воєнного стану, тобто до 26 грудня.

Прикордонники пояснили, за яких умов росіян можуть пускати в Україну.

  • якщо людина їде на похорони
  • у зв’язку з хворобою близьких родичів
  • у разі наявності дипломатичного статусу
  • у разі наявності документів, які дозволяють проживати в Україні

Водночас жодних обмежень на в’їзд для українців немає, повідомив керівник Державної прикордонної служби Петро Цигикал.

За його словами, прикордонників перевели на 1-й рівень повної бойової готовності:

  • Збільшені наряди на кордоні з Росією та на адміністративній межі з Кримом
  • В районі Операції об’єднаних сил посилені режимні заходи.
  • Прикордонники спільно з Нацполіцією створюють додаткові контрольні пости при в’їзді в Україну для перевірки транспорту.

Порошенко також запропонував посилити вимоги до реєстрації для громадян Росії, особливо в тих десяти областях, де діє воєнний стан. Президент попросив внести протягом доби пропозиції щодо цього.

Зі свого боку Росія наразі не має наміру запроваджувати дзеркальні заходи у відповідь на обмеження з боку України на в’їзд громадян РФ чоловічої статі віком від 16 до 60 років. 

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Як в Україні впроваджують воєнний стан

Через агресію Росії в морі в Україні запровадили воєнний стан у 10 областях. Він діятиме 30 днів і завершиться 26 грудня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Що передбачає воєнний стан: Заборона виборів і контроль над ЗМІ. Негайної мобілізації не буде

Нагадаємо, зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія атакувала і захопила українські кораблі у Керченській протоці: що відбулося

Згодом російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. За останніми даними, шестеро українських моряків дістали поранення. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ. Усіх українців взяли від варту на 2 місяці.

Зі свого боку Росія заявила, що українські кораблі нібито порушили територіальні води Росії і увійшли в закриту акваторію. Крім того, Україна нібито не подала заявку на проходження Керченської протоки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ РФ захопила військові катери України у Керченській протоці (ОНЛАЙН)

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Керченські бранці: що відомо про українських моряків, яких захопили російські військові

Поділитись: