За минулий тиждень в Україні захворіли на кір ще 203 людини. Найбільше нових випадків кору зареєстровано у Київській, Одеській, Чернівецькій і Харківській областях.

Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров`я України.

«Кір не відступає: за минулий тиждень захворіли ще 203 людини — 138 дорослих і 65 дітей», — розповіли.

Згідно з інформацією на сайті МОЗ, з 10 до 16 серпня найбільше нових випадків кору зареєстровано у Києві (33 дорослих та 6 дітей), Київській (18 дорослих і 4 дитини), Одеській (7 дорослих і 5 дітей), Чернівецькій (4 дорослих та 8 дітей) і Харківській (9 дорослих і 2 дитини) областях. 

З початку року (з 28 грудня 2018 року до 16 серпня 2019 року) на кір захворіла 57 301 людина — 27 039 дорослих і 30 262 дитини. Від ускладнень кору померли 18 людей.

Протягом спалаху, з літа 2017 року, на кір захворіли більш як 115 тисяч людей, 39 з яких померли.

У МОЗ нагадали, що тимчасове регулярне зменшення захворюваності на кір влітку відбувається у зв’язку з коротшим перебуванням людей у великих колективах, а з початком навчального року захворюваність знову зростає, особливо серед дітей.

Крім того, МОЗ України разом з Міносвіти нагадують, що невакциновані діти не зможуть відвідувати дитячі садки та школи з іншими учнями, за винятком тих дітей, які мають медичні протипоказання до вакцинації.

Кір — заразне інфекційне захворювання, що передається від хворої людини до здорової повітряно-крапельним шляхом, тобто під час чхання, кашлю або розмови хворого. Вірус кору може жити у повітрі й на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення.

МОЗ нагадує, що надійним захистом від кору є вакцинація, та інформує, що вакцини КПК (проти кору, краснухи і паротиту) є в наявності, а щеплення безкоштовне.

Крім того, раз на десять років потрібно робити щеплення від дифтерії і правця.

Нагадаємо, згідно з результатами глобального дослідження The Wellcome Trust, половина українців не вірить у ефективність вакцинації. Це один із найнижчих рівнів довіри до щеплень в світі.

Глобальне дослідження щодо ставлення до щеплень охопило понад 140 тисяч людей зі 140 країн світу.

Всесвітня організація охорони здоров’я вважає відмову від вакцинації однією з 10 найбільших загроз для здоров’я людства.

За інформацією ЮНІСЕФ, Україна очолила список країн із найбільшим зафіксованим поширенням кору у 2018 році. Також до десятки увійшли Конго, Мадагаскар, Ліберія, Сомалі, Сербія, Грузія, Ємен і Румунія.

Поділитись: