Міністерство енергетики та захисту довкілля проведе спільні вимірювання забруднення повітря із незалежними лабораторіями.

Про це домовилися на екстреній нараді між міністром, представниками Гідрометцентру, Державної служби з надзвичайних ситуацій та Національної геофізичної обсерваторії, передає пресслужба відомства.

Таке рішення ухвалили у зв'язку зі стурбованістю населення рівнем забруднення повітря в Україні.

У міністерстві наголосили, що у модернізацію державної системи моніторингу повітря роками не вкладали коштів. Нині показники забираються Державною гідрометеорологічною службою України у двох режимах. В повному режимі — проби відбирають 4 рази на добу 6 днів на тиждень та не повному режимі — проби відбирають 2 рази на добу.

За даними від Гідрометцентру, концентрація оксиду вуглецю в період з 15 по 21 жовтня 2019 року у повітрі більшості міст України залишались у своїх звичних параметрах, тобто у тих значеннях, які для них властиві.

«Стан повітря в Україні в межах, притаманних на цю пору року в порівнянні з попередніми роками. Тобто підстав для хвилювання про значні додаткові джерела забруднення повітря немає. Проте, було зафіксовано перевищення викидів по деяких забруднюючих речовинах в усіх промислових містах України, таких як Маріуполь, Дніпро, Кам’янське, Запоріжжя тощо», — повідомили у Гідрометцентрі та ДСНС.

Раніше у Центральній геофізичній обсерваторії імені Бориса Срезневського заявили, що не виявили високого рівня забруднення атмосферного повітря оксидом вуглецю над Україною.

Поділитись: