Галузевий державний архів Служби зовнішньої розвідки України розсекретив майже 350 архівних документів про діяльність Української Народної Республіки.

Про це повідомляє «Радіо Свобода».

Зокрема, крім оригіналів та копій документів УНР того часу, серед розсекречених документів є дипломатичні і фінансові папери, накази, резолюції, відозви, статути, листи та фотографії.

Згідно з інформацією, ці матеріали розповідають про нормативно-правову діяльність УНР, дипломатичні зусилля її уряду на міжнародній арені, тогочасних лідерів українських державних утворень, діяльність еміграційного уряду УНР, заходи з відновлення козацтва в Україні.

Крім того, серед представлених документів низка стосується вбивства Симона Петлюри.

«Документи іноземного та контррозвідувального відділів державного політичного управління УРСР 1919–1936 років взято з архівних справ, що перебувають на зберіганні в Галузевому державному архіві СЗРУ і дотепер були малодоступні для широкого загалу», – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, у лютому у Варшаві відкрили меморіальну дошку на будинку, де в 1919-1920 роках знаходилася військова місія Української Народної Республіки.

21 січня в Києві відкрили меморіальний барельєф голові Директорії Української Народної Республіки та головному отаману військ і флоту УНР Симонові Петлюрі.

Поділитись: