Обсяги зростання інвестицій в економіку України у другому кварталі 2019 року сповільнилися до 7,9% проти 17,4% у попередньому кварталі.

Про це повідомляють у Національному банку України, посилаючись на дані Державної служби статистики.

«Це пов’язано із завершенням капітальних ремонтів на промислових підприємствах та окремих великих проектів в енергетичному секторі, уповільненням зростання капітальних видатків державного бюджету, зокрема на будівництво доріг», — пояснюють в НБУ.

Зокрема, там повідомляють, що падіння обсягів інвестицій негативно вплинуло на показники зростання економіки України, однак за підсумками кварталу це зростання все одно стало рекордним за останні 2,5 роки.

Раніше президент України Володимир Зеленський повідомив, що особисто захищатиме інвестиції в країну

«Я особисто готовий захищати всі інвестиції, — сказав Зеленський. — Ми вже підготували понад 70 законопроєктів. Йдеться про реформу правоохоронної, судової систем. Там дуже багато законопроєктів для поліпшення інвестиційного клімату та для бізнесу».

16 вересня у нацбанку повідомили, що обсяги іноземних інвестицій у державний борг України зменшуються, однак іноземні інвестори не поспішають виводити кошти з державних боргових облігацій.

Поділитись: