Життя

В Україні стартував продаж прав оренди на землю через систему Prozorro

Кабмін
Життя/В Україні стартував продаж прав оренди на землю через систему Prozorro
Зберегти
Вигляд
У системі електронних аукціонів «Prozorro.Продажі» стартували електронні аукціони з продажу прав оренди на земельні ділянки сільськогосподарського призначення (паїв).

Про це повідомив заступник міністра економічного розвитку Максим Нефьодов.

«Це працюватиме так само, як і решта аукціонів… Лот можна буде подати чи продати з будь-якого підключеного до «Prozorro.Продажі» майданчика», — повідомив Нефьодов.

За словами директора державного підприємства Прозорро.Продажі Олексія Соболєва, вже найближчим часом планують виставити перші три лоти — права оренди земельних ділянок і Івано-Франківській, Рівненській та Вінницькій області.

Зазначимо, що у системі державних електронних аукціонів виставляється саме права оренди на сільськогосподарську землю через те, що в Україні діє мораторій (заборона) на продаж землі. Тому власники земельних паїв не можуть продавати свою землю, а лише здавати в оренду, водночас ті, хто хоче купити землю, можуть лише орендувати її.

Зазначимо, що система «Prozorro.Продажі» може стати вже другою державною системою електронних аукціонів, через яку буде здійснюватися продаж прав на оренду сільськогосподарської землі. Раніше про початок перших аукціонів заявили у Системі електронних торгів арештованим майном (СЕТАМ).

Нагадаємо, що 22 травня стало відомо, що Європейський суд з прав людини визнав мораторій на продаж землі в Україні таким, що порушує права людини та рекомендував скасувати його.

19 вересня українська юридична компанія, керуючись рішенням ЄСПЛ, подала до суду на нотаріуса, який відмовив у оформленні угоди на купівлю-продаж землі через мораторій. Юристи стверджують, що в Україні діє принцип верховенства міжнародного права над українським, таким чином, рішення Європейського суду має більшу силу, ніж положення Земельного кодексу про заборону на продаж землі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Чия земля?»: яким буде земельний ринок без мораторію

Нагадаємо, наприкінці 2017 року президент Петро Порошенко продовжив мораторій на продаж земель сільгосппризначення ще на рік.

Пов`язані новини