Офіс президента оголосив про старт в Україні клінічних випробувань лікарського засобу, який можливо допомагатиме зменшити негативний вплив коронавірусної хвороби.

Про це повідомляється на сайті ОП.

Зазначається, що, за попередніми висновками українських учених та виробників, препарат «може суттєво знижувати або повністю нейтралізувати загрозу смерті від ускладнень, які спричиняє Covid-19».

«Крім цього, вивчається можливість комплексного використання цього засобу як для лікування коронавірусної хвороби, так і для профілактики захворювання», — йдеться у повідомленні.

Також повідомляється, що президент Володимир Зеленський «тримає кулаки» за українських вчених, але детальну інформацію щодо препарату ОП обіцяє надати пізніше.

Водночас як повідомляє «УП.Життя», Всесвітня організація охорони здоров’я занепокоєна використанням в Україні експериментальних препаратів у боротьбі з коронавірусом. Відповідного листа ВООЗ направила міністру охорони здоров’я України Максиму Степанову.

Йдеться про затверджений МОЗ протокол «Надання медичної допомоги для лікування коронавірусної хвороби», в якому є перелік препаратів, які можуть використовувати українські лікарі.

«ВООЗ хотіла б нагадати вам, що використання експериментальних препаратів проти COVID-19 має бути лише в рамках етично схвалених, рандомізованих клінічних досліджень», — йдеться у листі.

Нагадаємо, під час карантину в Україні зареєструвалося у 7 разів більше фармацевтичних компаній, ніж до нього.

Зазначимо, що наразі немає ліків чи вакцини проти коронавірусу. Раніше у ВООЗ заявили, що темпи розробки вакцини від коронавірусу «неймовірно пришвидшилися».

Нагадаємо, британська професорка Сара Гілберт, яка очолює групу вчених, що розробляє вакцину від коронавірусу, заявила про можливість створення вакцини від коронавірусу у вересні 2020 року. На це вона дає 80-відсоткову ймовірність.

Цю вакцину вже почали тестувати на людях, а також запустили у масове виробництво.

Поділитись: