Білоруська акторка та лідерка рок-гурту Naka Анастасія Шпаковська відкриває в Україні першу білоруську онлайн-школу. Її учні отримають документи державного зразка України.

Про це повідомляє білоруська служба «Радіо Свободи».

Анастасія Шпаковська виїхала з Білорусі зі своїми дітьми через тиск з боку влади. Разом з іншими сім'ями вона стикнулась з проблемою навчання дітей у новій країні. Так і виникла ідея створити дистанційну білоруську школу. 

За її словами, у закладі освіти діти вивчатимуть білоруську мову, літературу та історію, а також англійську мову та ІТ-технології. Заклад працюватиме як повноцінна школа, а не навчальні курси.

«На сьогодні ми вже маємо повну домовленість щодо легалізації цього проєкту. Ми можемо пообіцяти всім випускникам нашої школи, що вони отримають державний сертифікат», ㅡ сказала Шпаковська.

Наразі у школі вже є викладачі, триває набір учнів. Сама Шпаковська закликала батьків потенційних учнів зв’язатися з нею, щоб навчання можна було організувати швидше. Без розуміння кількості учнів школа не може складати графік навчання, розповіла Анастасія.

Співголова Руху солідарності «Разом» Олена Толстой також додала, що варто думати і про наступний рівень навчання та створити в Україні білоруський університет.

Білоруські біженці в Україні

Незгодні з режимом Олександра Лукашенка білоруси вирішили втекти від переслідувань до України. Загалом виїжджають найактивніші люди: студенти, фахівці IT та інтелігенція.

Хто ці люди, чи допомагають їм у нашій країні, чого вони очікують і коли планують повертатися ㅡ читайте у матеріалі Ксюші Савоскіної «Якщо свобода не йде до нас, то ми підемо за нею». Історії білорусів, які виїхали з країни».

Україна ж не визнає Олександра Лукашенка легітимним президентом Білорусі, також наша країна припинила офіційні контакти з Білоруссю після виборів 9 серпня. Відносини відновлять, коли це не загрожуватиме репутації України.

Поділитись: