В Україні відкрили дільниці для голосування на виборах до Держдуми РФ. У Раді пояснили це міжнародними зобов'язаннями

Влада України дозволила проводити в дипломатичних представництвах Росії у найбільших українських містах голосування на виборах до Держдуми РФ. Так країна виконує свої міжнародні зобов'язання.

Про це заявив представник президента в Конституційному Суді, член Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський в етері телеканалу «Україна 24».

«З погляду міжнародного права, є конвенція про консульські зносини, є конвенція щодо дипломатичних зносин. Навіть якщо між двома державами були розірвані дипломатичні зносини, то це не означає розірвання консульських зносин», — пояснив він.

За словами Веніславського, головним завданням консульських установ України за кордоном і консульських установ інших країн на території України є забезпечення реалізації прав і свобод громадян відповідної держави.

Він нагадав, що Україна не розірвала як дипломатичні, так і консульські відносини з Росією.

«Україна виконує всі зобов'язання, які випливають з міжнародних договорів, і надає громадянам Росії можливість реалізувати свої конституційні права. Україна поводиться як цивілізована країна», — пояснив парламентар.

Вибори до Держдуми

У Росії з 17 по 19 вересня вперше в історії відбуваються триденні парламентські вибори. Громадяни Росії обирають депутатів Держдуми, представників місцевих зборів і муніципалітетів, а також губернаторів. 108 мільйонів росіян можуть проголосувати всередині країни, ще два мільйони — за кордоном.

Російські вибори на Донбасі

У травні Росія прискорила масове видавання своїх паспортів на окупованих територіях Донбасу. До кінця 2021 року Кремль загалом хотів збільшити їхню кількість там до мільйона. Крім того, влада РФ дозволила мешканцям окупованих територій з російськими паспортами голосувати на виборах у Держдуму Росії онлайн.

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова на початку травня 2021 року повідомила, що російські паспорти на окупованому Донбасі вже отримали майже 600 тисяч українців. Російська сторона називає число в понад 500 тисяч.

Приблизно 400 жителів окупованих територій Донбасу 17 вересня отримали російські паспорти, після чого їх одразу ж автобусами доставили на виборчі дільниці в Ростовську область Росії. Там вони обирають депутатів до нижньої палати парламенту країни — Державної думи.