У Львові трансплантували підшлункову залозу
Фото:

Клінічна лікарня швидкої медичної допомоги

В Україні вночі 7 серпня вперше трансплантували підшлункову залозу. Операцію провели у Львівській клінічній лікарні швидкої допомоги.

Про це на брифінгу повідомив міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

Він нагадав, що таким чином в Україні провели вже три операції з трансплантації: серця, нирки й тепер підшлункової залози.

«Ми хочемо за 2,5-3 роки отримати трансплантаційну незалежність. Щоб ми наших громадян не відправляли за кордон», — розповів про плани міністр.

Він зазначив, що цьогоріч у бюджеті закладено мільярд гривень на лікування людей за кордоном. У разі проведення операцій в Україні вдасться врятувати більшу кількість людей, тому що тут трансплантації коштують дешевше, каже міністр.

Львівський лікар із клінічної лікарні швидкої допомоги Ярослав Книш розповів, що підшлункову залозу трансплантували від посмертного донора. Крім того, цьому ж пацієнту трансплантували й нирку.

Трансплантація в Україні

Операції з трансплантації органів в Україні стали можливими з квітня 2019 року, відколи набув чинності закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо застосування трансплантації анатомічних матеріалів людині». Він, зокрема, регулює пересадку органів від померлої людини.

Торік у Ковелі вперше за 15 років трансплантували серце. Для операції пацієнта везли з Києва.

А 4 липня у Львові провели потрійну операцію з трансплантації: пересадили серце та дві нирки.

Поділитись: