Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики й комунальних послуг (НКРЕКП) схвалила підвищення у 2020 році тарифів для операторів газорозподільних систем. Його планують провести у два етапи.

Рішення ухвалили 24 грудня на засіданні регулятора, йдеться у супровідних документах.

Підвищення тарифів на послуги з розподілу газу планують здійснити у два етапи — з 1 січня (тариф складатиме від 0,28 до 1,99 гривні за кубометр газу на місяць в залежності від регіону) і з 1 липня 2020 року (від 0,28 до 2,73 гривні).

На першому етапі підвищення ціни на розподіл газу в середньому по країні складе 30%. Нововведення стосуватимуться 44 регіональних газорозподільних компаній.

Нагадаємо, 24 грудня регулятор остаточно сертифікував Оператора газотранспортної системи України, завершивши процедуру анбандлінгу Нафтогазу.

17 грудня Секретаріат Енергетичного співтовариства ЄС ухвалив рішення сертифікувати Оператора ГТС України.

Рішення щодо сертифікації Оператора ГТС ухвалили напередодні анонсованого раунду тристоронніх переговорів про транзит російського газу через Україну, які відбудуться 19 грудня у Берліні.

15 листопада президент України Володимир Зеленський підписав закон про анбандлінг Нафтогазу. 22 листопада Оператора ГТС попередньо сертифікувала НКРЕКП.

31 жовтня Верховна Рада ухвалила закон про проведення анбандлінгу Нафтогазу. За це рішення проголосував 341 депутат. Анбандлінг Нафтогазу — це необхідна умова для того, аби Україна могла укласти новий контракт про транзит газу з Росією за європейськими правилами.

Зазначимо, що європейські правила транзиту газу передбачають прозорий процес формування тарифів на газ та його транзит. Відповідно до них компанія, яка постачає газ не може відповідати за його транспортування, тому від України видається розділити свою найбільшу енергетичну компанію — Нафтогаз — та виокремити оператора газотранспортної системи в окрему юридичну особу.

Підписати новий договір саме за європейськими правилами наполягає Україна та ЄС. Це дозволить у майбутньому легше вирішувати газові суперечки та уникнути «політичної складової» у газових відносинах.

Поділитись: