В Україні за минулу добу, 9 жовтня, коронавірусне захворювання підтвердили у 5 728 людей. Також відомо, що вчора 1 920 пацієнтів одужали, а 108 — померли від ускладнень (найбільше з початку епідемії).

Про це свідчать дані карти Ради національної безпеки та оборони щодо поширення коронавірусу.

За весь час епідемії в Україні COVID-19 підтвердили у 256 266 людей. З них 112 570 пацієнтів одужали, а 4 887 — померли від ускладнень. Продовжують лікуватися понад 138 тисяч людей.

Найбільше хворих за добу виявили у Києві (532), Харківській (510), Хмельницькій (402) та Одеській (338) областях.

Натомість найменше нових випадків у Кіровоградській та Херсонській областях — 26 та 99 відповідно.

Лабораторії провели 31 725 досліджень методом ПЛР 26 331 тест методом ІФА. А госпіталізували за минулу добу 990 пацієнтів із підтвердженим захворюванням.

В Україні наразі діє адаптивний карантин, у межах якого регіони поділяють на карантинні зони за рівнем поширення COVID-19. Поділ, який буде діяти з 12 жовтня, можна подивитися тут.

У Міністерстві охорони здоров'я прогнозують введення жорсткого карантину за два тижні до того, як всі ліжка, призначені для інфікованих, будуть заповнені. Зараз МОЗ розпочало підготовку тимчасових госпіталів для хворих на коронавірусне захворювання. Ситуацію з COVID називають «значно гіршою, ніж будь-коли з початку епідемії»

Як уберегтися?

Коронавірусне захворювання COVID-19 відносно нове, його вперше зафіксували лише наприкінці 2019 року. Тож ні спеціальних ліків, ні вакцини немає.

Тому поки потрібно дотримуватися рекомендацій, щоб сповільнити поширення вірусу. Уникайте скупчень людей, у громадських місцях (магазини, громадський транспорт) носіть захисну маску, не торкайтеся руками обличчя, дотримуйтеся безпечної дистанції не менше, ніж 1,5 м одне від одного, а також часто мийте руки та користуйтеся антисептиком. Якщо ви відчуваєте ознаки захворювання, зверніться до сімейного лікаря та самоізолюйтеся.

Поділитись: