Автомобиль швидкої допомоги біля будівлі інфекційного відділення Олександрівської лікарні, в Києві, 5 вересня 2020 року.
Фото:

УНІАН/Сергій Чузавков

Кількість хворих на COVID-19 в Україні невпинно зростає. За 8 жовтня коронавірусне захворювання підтвердили у майже 6 тисяч людей — це черговий рекорд. Дедалі частіше з’являється інформація про те, що деякі лікарні вже переповнені та пацієнтів не приймають. Розповідаємо, яка ситуація в медзакладах зараз та що на нас очікує далі.

Чи справді лікарні переповнені?

Багато з них — так. За даними Київської міської державної адміністрації, станом на 9 жовтня 3 столичні лікарні, які приймають хворих на COVID, заповнені більш як на 100%, ще 2 — на 100%.

Харківська обласна інфекційна лікарня також заповнена. 

«У нас лікарня розрахована на 290 ліжок, 290 хворих перебуває на цих місцях», — розповів головний лікар Павло Нартов.

Він пояснив, що проблема наразі не в місцях, а в точках доступу до кисню: 

«Ті точки доступу, які у нас зараз є, працюють вже на межі можливого. Найближчим часом нам обіцяють поставити ємність на 20 тисяч кубічних метрів, тож з’явиться додатково ще 116 точок».

В обласній клінічній лікарні Ужгорода вільних місць також немає. Директор Михайло Поляк розповів, що загалом у лікарні 60 місць і зараз там перебуває 52 людини. Але четверо з них ще не отримали результат ПЛР-тесту, тож поки перебувають у тримісниих боксах.

В Одесі лікарні також заповнені. Про це повідомила місцева волонтерка Катерина Ножевнікова. За її словами, всі лікарні в місті, які лікують хворих на коронавірусну інфекцію, переповнені. Втім Катерина додала, що в деяких лікарнях після виписки звільнилися місця.

Чи справді ситуація критична?

Водночас лікарі заявляють, що критичної ситуації в лікарнях наразі немає. Тих хто одужав, виписують, а тих, чий стан полегшується, переводять до інших закладів, тож місця регулярно знову з’являються.

«Попри цілковиту заповненість обласної лікарні в Ужгороді, загалом у місті заклади, які приймають хворих на COVID, наповнені відсотків на 80. Щоденно когось виписуємо, переводимо, госпіталізуємо і процес помаленьку рухається», — розповів Михайло Поляк.

У Києві станом на 9 жовтня, попри переповненість низки лікарень, 5 медзакладів не заповнені взагалі, ще 2 — менше ніж на 10%.

Що планують робити далі?

Міністр охорони здоров’я напередодні заявив, що через зростання кількості хворих МОЗ розпочало підготовку тимчасових госпіталів. Він також додав, що з весни втричі (з 12 до 37 тисяч) зросла кількість ліжок для хворих, але зараз ситуація «значно гірша, ніж будь-коли з початку епідемії».

У Харківській обласній обласній інфекційній лікарні розповіли, що 116 нових місць із точками доступу до кисню мають з’явитися до кінця жовтня. В Ужгороді — що «мають план «Б» і за необхідності готові збільшувати кількість місць».

Поділитись: