В Україні за минулу добу, 24 жовтня, коронавірусне захворювання підтвердили у 6 088 людей. Також відомо, що вчора 1 753 пацієнти одужали, а 102 — померли від ускладнень.

Про це свідчать дані карти Ради національної безпеки та оборони щодо поширення коронавірусу.

За весь час епідемії в Україні COVID-19 виявили 343 498 випадків інфікування. З них 141 508 людей одужали, а 6 391 — помер від ускладнень. Продовжують лікуватися майже 196 тисяч людей.

Найбільше нових випадків за добу виявили у Харківській (660), Житомирській (440), Хмельницькій (437) та Львівській (407) областях. У Києві за добу повідомили про 359 людей із COVID-19.

Найменше хворих зафіксували у Кіровоградській (73), Луганській (86) та Донецькій (98) областях. У решті областей за добу виявили понад 100 людей із COVID-19.

Пандемія триває

В Україні, як і у світі, епідемія набирає обертів, тож рекорди за кількістю нових хворих змінюються щотижня. Київська школа економіки навіть прогнозує 10 тисяч хворих за добу у листопаді.

У МОЗ розробили алгоритм дій у разі погіршення ситуації відповідно до чотирьох рівнів небезпеки. Детальніше про них тут. Лише зазначимо, що жорсткий карантин обіцяють по всій Україні, коли щодоби виявлятимуть 11-15 тисяч хворих.

Поки в Україні діє адаптивний карантин, у межах якого регіони поділяють на карантинні зони за рівнем поширення COVID-19. Поділ, який почав діяти з 19 жовтня, читайте тут. Про поділ, який діятиме з 26 жовтня, читайте тут.

Як уберегтися?

По-перше, не панікуйте. По-друге, дотримуйтеся рекомендацій. Адже COVID-19 відносно нове захворювання, яке вперше зафіксували лише наприкінці 2019 року, тому ні спеціальних ліків, ні вакцини немає. Ми можемо лише стримувати масштаби поширення захворювання.

Уникайте скупчень людей, у громадських місцях (магазини, громадський транспорт) носіть захисну маску, не торкайтеся руками обличчя, дотримуйтеся безпечної дистанції не менше, ніж 1,5 м одне від одного, а також часто мийте руки та користуйтеся антисептиком. Якщо ви відчуваєте ознаки захворювання, зверніться до сімейного лікаря та самоізолюйтеся.

Поділитись: