Сиутація з епідемією коронавірусу в Україні продовжить погіршуватися, і, дуже ймовірно, що вже в листопаді кількість нових випадків зараження буде до 10 тисяч на добу.

Про це йдеться в «Аналізі моделювання захворювання» Київської школи економіки.

Моделювання показало, що до кінця 2020 року можуть померти до 20 тисяч українців при поточному розвитку ситуації. Це майже втричі більше, ніж за «чорного», найгіршого сценарію розвитку епідемії, який розробили в KSE. Детальніше про сценарії тут.

За словами старшого дослідника KSE Юрія Ганиченка, пропорційно зростанню кількості хворих збільшуватиметься навантаження на медичну систему — вона досягне свого піку, якщо не почати вводити обмеження в регіонах, де великі спалахи COVID-19. Зараз у зоні активного спалаху 7 областей: Харківська, Сумська, Хмельницька, Тернопільська, Полтавська, Рівненська та Житомирська.

Зазначається, що реальна картина відрізняється від тієї, яку демонструють офіційні дані, бо кількість тестувань не встигає за поширенням захворюваності, яка зростає занадто стрімко.

Дослідники кажуть, що при 5 тисячах випадків (як зараз) потрібно проводити 100 тисяч тестів щодня, однак зараз роблять 30 тисяч тестів, а це відповідає лише 1500 випадкам COVID-19 щодня.

Яка ситуація в українських лікарнях під час епідемії?

Очільник Міністерства охорони здоров'я України Максим Степанов заявив, що станом на 13 жовтня в українських «коронавірусних» лікарнях вже зайнята 21 тисяча ліжок із 34 тисяч — тобто понад 60%. Найбільш завантажені лікарні в Одеській (85,6%), Луганській (83,9%), Донецькій (83,7%), Харківській (75%), Дніпропетровській (73,3%) та Вінницькій (70,8%) областях. У Києві цей показник становить 70,6%.

Також у медзакладах не вистачає працівників, які змушені чергувати через добу. Запасів костюмів, рукавичок, масок та респіраторів для лікарів залишилось менше ніж на два місяці.

Що з епідемією зараз?

За попередню добу в Україні вкотре зафіксували приріст заражених коронавірусною інфекцією у п'ять тисяч людей. За весь час епідемії в Україні COVID-19 підтвердили у 281 239 людей. З них 119 650 пацієнтів одужали, а 5 302 — померли від ускладнень. Продовжують лікуватися понад 156 тисячі людей.

На засіданні 13 жовтня уряд ухвалив рішення продовжити карантин до кінця 2020 року, а карантинні обмеження ㅡ посилити.

Поділитись: