В Україні заблокували ще дві ботоферми, які займалися дискредитацією Сил оборони України та керівництва держави
На Київщині та в Одесі заблокували ще дві ботоферми, які поширювали деструктивний контент в Україні. Ця «армія ботів» налічувала майже 7 тисяч акаунтів.
Про це повідомили у Службі безпеки України.
За даними правоохоронців, ці ботоферми працювали для дискредитації Сил оборони України та керівництва держави, виправдання збройної агресії рф, розхитування суспільно-політичної ситуації в Україні.
Одну ботоферму на 5 тисяч акаунтів створив та адміністрував 24-річний уродженець Запорізької області, який зараз мешкає на Київщині.

Для конспірації він реєстрував фейкові акаунти через російські електронні поштові сервіси та віртуальні номери російських і білоруських мобільних операторів. В окремих випадках для їхньої верифікації використовував підроблені документи українських громадян.
За даними слідства, готових ботів чоловік здавав в оренду або продавав зацікавленим людям. Встановлено, що його «клієнтами» були, зокрема, представники піар-підрозділів політичних партій і громадяни рф, які просувають в українському інформпросторі деструктивні та провокаційні матеріали.
Зараз правоохоронці готуються оголосити адміністратору ботоферми з Київщини підозру за ч. 1 ст. 361 Кримінального кодексу України. За це загрожує штраф від 17 000 до 51 тисячі гривень або обмеження волі до 3 років.
В Одеській області організаторами ботоферми виявилися четверо місцевих жителів. Їхнім основним напрямом роботи було створення та просування акаунтів у соцмережах і месенджерах. Зловмисники використовували їх для поширення панічних настроїв у регіоні, зокрема розганяли дезінформацію та фейкові новини з фронтів.
Нацполіція Одеської області вказує, що до справи причетні чоловіки 58 та 29 років, батько та син, які зібрали сотні модемів із SIM-картами та здавали їх в оренду, зокрема мешканцям інших країн.
За даними слідства, їхніми «клієнтами» були люди, які перебувають на території рф. Під час обшуків у них вилучили комп’ютерну техніку, банківські картки, понад 400 SIM-карток тощо.
Вилучену техніку скерували на експертизу. Після цього розглядатиметься питання щодо оголошення фігурантам підозр за ч. 1 ст. 111-1 (колабораційна діяльність) та ч. 1 ст. 361 ККУ.
- Поділитися: