Інститут масової інформації зафіксував 116 порушень свободи слова в Україні у першому півріччі 2019 року. Це менше, ніж за аналогічний період 2018 року, коли було зафіксовано 126 порушень свободи слова.

Однак, уперше за останні три роки, в Україні зафіксовано випадок убивства журналіста — Вадим Комаров помер 20 червня в черкаській лікарні, так і не прийшовши до тями після жорсткого нападу.

У дослідженні ІМІ ідеться про те, що 88 із 116 порушень стосувалися фізичної агресії. 

Загалом порушення свободи слова сталися у 23 регіонах України. За кількістю порушень «лідирує» Київ з областю (37 випадків). Друге місце за кількістю порушень – Дніпропетровщина (11 випадків), третє місце розділили між собою Волинь та Одещина – по 9. По п’ять випадків зафіксовано на Миколаївщині, Рівненщині та Чернівецькій області. В інших областях зафіксовано по чотири, три, два та по одному випадку.

Згідно з результатами моніторингу, переважно порушували право журналістів на професію приватні особи, правоохоронці, представники місцевої та судової влади, депутати, члени виборчих комісій. 

У червні, нагадують в ІМІ, було зафіксовано випадок цензури з боку менеджменту телеканалу ZIK, який нещодавно придбав соратник Віктора Медведчука Тарас Козак.

«Уперше, я б сказала, в історії України, ми спостерігаємо за таким масовим звільненням журналістів з телеканалу ЗІК (а за різними даними, ідуть сотні!). Фактично, йдуть в нікуди, в знак протесту проти інформаційної окупації і проти цензури, яку насаджують проросійські політичні сили, близькі до Медведчука. Разом з колегами, учасниками Медіаруху, ми підтримуємо цей гідний крок! І чекаємо реакції Президента на наше звернення – і щось мені підказує, що все тільки починається», — зазначила виконавча директорка Інституту масової інформації Оксана Романюк. 

Поділитись: