Фонд енергоефективності розпочав свою роботу. Відтепер кожне з понад 30 тисяч українських ОСББ може отримати грант за Програмою комплексної модернізації багатоповерхівок «Енергодім».

Про це на презентації програми «Енергодім» повідомила міністерка розвитку громад та теритрій України Альона Бабак.

«Раніше держава здійснювала підтримку житлового фонду через програму «теплих кредитів», яка вирішувала програму лише частково — замінити вікна чи утеплити фасад будівлі. ОСББ отримали від Фонду енергоефективності новий інструмент для комплексної енергомодернізації будинків — програму «Енергодім». Очікуємо, що до кінця 2025 року нею скористаються близько 16 тисяч ОСББ», — заявила Альона Бабак.

За словами міністерки, Фонд у 2018 році отримав фінансування з державного бюджету у 1,5 мільярдів гривень, а у 2019 році — 1,3 мільярда гривень. Зокрема, програму профінансували уряд Німеччини та Європейський союз на 100 мільйонів євро.

Також Альона Бабак додала, що за п’ять років Фонд допоможе зекономити 1,5 мільярдів кубів газу та зменшити більш ніж вдвічі платіжки за комунальні послуги українців.

Програма «Енергодім» передбачає часткове відшкодування витрат на заходи з енергоефективності у розмірі 40% вартості прийнятих заходів та робіт для пакету «Легкий» та 50% для пакету «Комплексний». Перші 300 заявок отримають додатковий грант у розмірі 20%.

ОСББ можуть подавати заявки на участь через відділення банків-партнерів, першим з яких став державний АБ Укргазбанк.

Напередодні Фонд енергоефективності розпочав фінансувати перші 15 проектів з утеплення багатоквартирних будинків в Україні.

Зазначимо, що створення Фонду енергоефективності було однією з вимог міжнародних організацій щодо надання Україні кредитів на підвищення енергоефективності житлово-комунального сектору.

Зокрема, Фонду мають передати у підпорядкування програму «теплих кредитів». Зазначимо, що у 2019 році на потреби програми «теплих» кредитів спрямували 400 мільйонів гривень.

Раніше зазначалось, що у 2018 році в Україні встановили втричі більше нових електростанцій, що генерують електрику з відновлювальних джерел.

Поділитись: