В Україні запускають бета-тестування «ковідних сертифікатів». Як записатися?

У Міністерстві цифрової трансформації оголосили про початок бета—тестування «ковідних сертифікатів». Зареєструватися можна вже зараз, сертифікати будуть доступні у «Дії».

Про це повідомив віцепрем’єр-міністр — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Бета-тест «ковідних сертифікатів» стартує вже 1 липня. Усі тестувальники отримають доступ впродовж 48 годин.

Участь у бета-тесті може взяти кожен охочий, хто отримав дві дози вакцини від COVID-19 на території України. Для цього потрібно буде зареєструватися на сайті «Дії».

За словами Федорова, це бета-тестування ㅡ важлива частина запуску «ковідних сертифікатів», яка допомагає перевірити роботу послуги.

Він зазначив, що цей документ у «Дії» працюватиме як і будь-який інший. Його дійсність можна буде перевірити через QR-код.

Наразі технічною реалізацією «ковідних сертифікатів» спільно займаються команди Мінцифри, МОЗ, Нацслужба здоров'я України, Міністерство закордонних справ та прикордонна служба.

Що таке «ковідні сертифікати»?

«Ковідні сертифікати», або «ковідні паспорти» ㅡ документи, які свідчитимуть про те, що людина отримала щеплення проти коронавірусу, має негативний результат тесту на COVID-19 або ж одужала після зараження.

Зокрема, «ковідний паспорт» має засвідчити, що людина не лише не хвора на COVID-19, а й не створює небезпеки для інших і не може захворіти сама.

Про ці документи говорили в тій чи іншій формі з настанням пандемії коронавірусу, але тільки після старту масової вакцинації країни почали їх впроваджувати на національному рівні й говорити про запровадження певного глобального «ковідного паспорта».

У ЄС «ковід-сертифікат» почав працювати з 1 червня. Його тоді почали видавати сім країн: Болгарія, Чехія, Данія, Німеччина, Греція, Хорватія та Польща.

У МОЗ запевняли, що український сертифікат буде сумісним із європейськими. Угорщина, Молдова й Туреччина вже погодилися визнавати українські сертифікати.