Міністерство економічного розвитку та торгівлі України запустило електронний сервіс, за допомогою якого можна отримати доступ до звітності 3,5 тисячі державних компаній.

Про це повідомляє прес-служба Мінекономіки.

Сервіс, з яким можна ознайомитись за посиланням, презентував міністр Степан Кубів та колишній заступник міністра Максим Нефьодов. Робота над проектом публічної звітності держкомпаній в електронній формі тримала близько 1 року.

«Раніше вся звітність державних підприємств була паперовою і лежала в архівах міністерств, а відтепер усі держпідприємства звітують в електронній формі і фінансові показники їхньої діяльності агрегуються на порталі ProZvit. Кожен журналіст чи експерт може зайти на портал та перевірити, чи є підприємство прибутковим та який фінансовий результат отримало за рік», — повідомив Нефьодов.

Водночас урядовці зазначають, що не всі державні компанії звітують вчасно. Так, за 2018 рік фінансові звіти подало лише 1474 державних компаній з 3,6 тисячі всіх підприємств, що перебувають в управлінні держави.

Напередодні в уряді анонсували появу 60 нових електронних сервісів для бізнесу.

Нагадаємо, що напередодні в уряді відкрили послугу реєстрації товариств з обмеженою відповідальністю (ТОВ) онлайн. Також напередодні в уряді запустили можливість реєстрації громадських організацій онлайн.

Нагадаємо, що раніше в Україні запустили функцію сплати штрафів онлайн.

11 липня в Україні запрацював фонд підтримки стартапів. Його бюджет у 2019 році складе близько 400 мільйонів гривень.

Поділитись: