В Україні 21 грудня запрацював Електронний кабінет водія — через нього можна буде оплатити штрафи за адміністративні правопорушення та записатися в електронну чергу до сервісних центрів МВС.

Крім цього завдяки ресурсу можна дізнатися актуальну інформацію про власні авто та посвідчення водія, а також дізнатися історію автівки за VIN-кодом. Доступ до е-Кабінету можливий за допомогою цифрового підпису, BankID або MobileID.

Увійти в онлайн-сервіс можна за посланням. Також його можна знайти на Урядовому порталі kmu.gov.ua у розділі «Електронні послуги».

Під час презентації електронного кабінету начальник Головного сервісного центру МВС Владислав Криклій зазначив: «сервіс будуть доопрацьовувати, аби максимально скоротити часові витрати на послуги для водіїв».

«Ми з колегами будемо впроваджувати глибоку інтеграцію, щоб можна було не тільки записатися на конкретну дату й час для отримання послуги, а й уже дистанційно надати необхідний перелік документів і сплатити за послугу. Таким чином, ми ідемо за принципом «отримати послугу у 2 кліки». Усе надається через електронний кабінет і людина вже звертається до сервісного центру, аби лише отримати документ» — зазначив Криклій.

Керівник напрямку розвитку електронних послуг TAPAS Данило Молчанов, який безпосередньо займався розробкою сервісу, розповів: «Електронний кабінет водія - це інформаційна система, яка працює із достовірними даними, що знаходяться у відповідному реєстрі, щоб максимально надати інформацію користувачам» За його словами, це - один із перших сервісів, які застосовують єдину систему електронної ідентифікації.

Електронний кабінет водія містить такі розділи:

  • «картка водія». Тут зібрана вся інформація про водійське посвідчення користувача (може не відображатися, якщо посвідчення зареєстроване до 2014 року) та міжнародні права (якщо є), порушення й ДТП, у яких фігурував водій (якщо був оформлений протокол) і зареєстровані на користувача транспортні засоби;
  • «автопарк» (інформація про усі транспортні засоби, які є в профілі користувача)
  • «електронна черга» (можливість записатися до сервісних центрів МВС, завантажити талон на запис та переглянути чеки)
  • «штрафи» (тут можна переглянути існуючі штрафи, архіви штрафів, і якщо є активні - сплатити їх)
  • «замовлення індивідуальних номерних знаків»
  • «технічна перевірка транспортних засобів». Можлива у двох режимах: безоплатному (інформація у вигляді відкритих даних, яку можна перевірити по VIN-коду транспортного засобу) та платна (більш повна, її можна замовити, сплатити онлайн і зберегти звіт)

Проект реалізували у партнерстві Головного сервісного центру МВС і Державного агентства з питань електронного урядування та за підтримки проекту USAID/UK aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах»/TAPAS і Фонду Східна Європа.

За словами голови Державного агентства з питань електронного управління України Олександра Риженка, новостворений ресурс допомагає «прибрати чиновника, який раніше був між громадянином та державою» та підвищити прозорість у сплаті штрафів. Команда розробників ресурсу сподівається, що онлайн-послуга матиме значний попит. Олександр Риженко зазначив: «нещодавно ми презентували з колегами сервіс доступу до відкритих даних про первинну реєстрацію авто, і, як показала практика, у нас була велика кількість відвідувань як порталу сервісного центру, так і порталу відкритих даних».

Раніше в Україні запрацював Електронний кабінет перевізника — ресурс, на якому перевізники зможуть онлайн оформити ліцензії на перевезення.

Нагадаємо, Рада посилила відповідальність за нетверезе водіння: повторний штраф сягатиме 51 тисячу грн. Нові штрафи почнуть діяти з 2020 року.

Раніше в ООН заявили, що у світі щороку в ДТП гинуть 1,25 млн людей.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Світлофори не винні: чи потрібен жовтий

За даними платформи для роботи з відкритими даними Opendatabot, більшість ДТП в Україні стаються через перевищення швидкості.

У липні Верховна Рада підтримала за основу законопроект, який пропонує запровадити покарання у вигляді позбавлення волі на 8-10 років у випадку, якщо водій у нетверезому стані спричинив смертельну ДТП.

У листопаді 2017 року МВС України пропонувало посилити кримінальну відповідальність для водіїв транспортних засобів, які скоїли ДТП у нетверезому стані, внаслідок чого були травмовані або загинули люди.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Смертельні дороги: як боротися з ДТП в Україні?


Поділитись: