В Україні затримали хакера, який вкрав понад $150 млн в іноземних компаній. В операції брали участь Європол і ФБР

Обшуки в помешканні 25-річного хакера, причетного до кібератак на міжнародні компанії та викрадення понад 150 мільйонів доларів
Обшуки в помешканні 25-річного хакера, причетного до кібератак на міжнародні компанії та викрадення понад 150 мільйонів доларівНаціональна поліція України

У межах міжнародної спецоперації спільно з європейськими та американськими правоохоронцями кіберполіція України затримала 25—річного хакера. Його вважають причетним до вимагання понад 150 мільйонів доларів в іноземних компаній.

Про це повідомила пресслужба Нацполіції 4 жовтня.

За даними слідства, хакер розсилав вірус через зламування програм для віддаленого доступу і спам-розсилки. Вірус блокував роботу комп’ютерів і вимагав викуп за відновлення доступу до даних. У хакера був спільник, який допомагав виводити гроші.

Від дій хакера постраждали понад 100 іноземних компаній у Північній Америці й країнах Європи, які зазнали збитків у понад 150 мільйонів доларів. Зокрема йдеться про «відомі світові енергетична та туристична компанії, а також розробники техніки».

Під час обшуків у будинку хакера та його близьких кіберполіція вилучила комп’ютерну техніку, мобільні телефони, транспортні засоби, понад 360 тисяч доларів готівкою і заблокувала 1,3 мільйона доларів на криптогаманцях.

Обшуки в помешканні 25-річного хакера, причетного до кібератак на міжнародні компанії та викрадення понад 150 мільйонів доларівНаціональна поліція України

За фактом дій зловмисника відкрите кримінальне провадження за ч. 2 ст. 361 і ч. 3 ст. 209 Кримінального кодексу. За них хакер може отримати до дванадцяти років ув’язнення з конфіскацією майна. Слідчі дії тривають.

Європол уточнює, що спецоперація відбулася ще 28 вересня, а в її межах затримали двох зловмисників, причетних до серії кібератак із квітня 2020 року. В операції брали участь представники Франції та США (Федеральне бюро розслідувань), а також Інтерпол.

Профільні медіа припускають, що може йтися про членів хакерського угруповання REvil, яке почало діяти десь із квітня 2019 року. Вони зокрема причетні до кібератаки на найбільшого у світі постачальника м’яса JBS, ІТ-компанію Kaseya і, ймовірно, серверів Республіканської партії США.