В Україні запровадили нові будівельні норми, що роблять обов’язковим проектування «острівців безпеки» на неврегульованих пішохідних переходах через дороги з чотирма та більше смугами.

Відповідні державні будівельні норми, що врегульовують необхідність проектування «острівців безпеки», а також вимоги до самих таких «острівців», набули чинності.

«Для підвищення безпеки пішоходів у нових нормах була введена принципово важлива зміна – обов’язкове облаштування острівців безпеки на переходах без світлофорів чи регулювальника, які містять чотири та більше смуг руху», — повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Лев Парцхаладзе.

Так, відповідно до нових будівельних норм, мінімальна ширина острівця безпеки в місці пішохідного переходу повинна бути не менше 2 м, мінімальна довжина – 8 м. Вони можуть облаштовуватися на розділовій смузі або шляхом звуження смуг руху до 2,75 м і вигину осі смуги руху.

Раніше заступник Мінрегіону повідомляв, що наразі міністерство працює над удосконаленням 17 державних будівельних норм.

Нагадаємо, що у Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ скасували норму, що зобов’язувала забудовника проектувати сміттєпроводи у багатоквартирних будинках.

Також у Мінрегіоні запропонували унормувати будівництво пандусів та іншої інклюзивної інфраструктури в Україні.

Також у Мінрегіони повідомляли, що через 10 років на всіх дорогах України з’являться велодоріжки.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile