В Україну йдуть морози: температура досягатиме –18°C. Як уникнути переохолодження?
Найближчими днями (11—14 січня) внаслідок холодного північного вітру та наступу арктичної повітряної маси температура в Україні почне поступово знижуватися.
Про це 9 січня повідомили в Українському гідрометеорологічному центрі.
Кажуть, що вже у середу, 12 січня, українцям знадобляться теплі речі та гарячі напої. Істотних опадів синоптики не прогнозують, а ближче до кінця тижня (14-16 січня) морози слабшатимуть.
Протягом наступних трьох днів (11-14 січня), на дорогах буде ожеледиця. 11 січня температура протягом доби триматиметься на рівні 2-8°C морозу, у південно-східній частині — від 3°C морозу до 2°C тепла.
12 січня вночі та вдень буде 8-15°C морозу, на півдні та сході країни — 2-10°C морозу. А 13 січня вночі мінусова температура триматиметься на рівні 11-18°C, а вдень — 3-9°C. У північно-західних областях буде близько 0°C.
У Києві через погіршення погоди з 10 січня на приміському вокзалі «Дарниця» та Південному вокзалі станції «Київ-Пасажирський» почали працювати цілодобові пункти обігріву для бездомних. У КМДА пишуть, що люди можуть у наметах випити чаю, отримати теплий одяг і взуття.
Як одягатись у мороз?
Як радили у Міністерстві охорони здоров’я, за мінусової температури повітря важливо не спітніти. Варто вдягати кілька тонких светрів, а не один дуже теплий: в такому разі ви зможете зняти один із них, якщо вам стане спекотно. «Багатошаровість» одягу також зберігає додаткове тепло.
Уникайте тісного одягу та взуття, щоб зберегти тепло й уникнути обмороження. Рукавички, шапка, шарф чи бодай піднятий комір захистять відкриті ділянки шкіри від холоду, тож це обов’язкові атрибути для морозної погоди.
Якщо ви плануєте провести багато часу на вулиці — візьміть запасний одяг. У разі необхідності ви зможете одягнути додатковий светр чи змінити вологий одяг на сухий — це захистить від переохолодження. Не носіть взуття, яке може промокнути. Також уникайте металевих прикрас.
Як уникнути переохолодження?
МОЗ дає ще кілька порад, які допоможуть уникнути переохолодження та обмороження:
- Не куріть. Нікотин погано впливає на стінки судин, що збільшує ймовірність негативного впливу холоду.
- Для посилення кровообігу рухайте руками, пальцями ніг. Водночас уникайте перевтоми: коли ви втомлені, то втрачаєте тепло швидше.
- Якщо ви довго перебуваєте на вулиці, обов’язково щогодини (або ж навіть що пів години) заходьте в тепле приміщення.
- Не торкайтесь металу (руками або язиком). Ви ризикуєте обморозити шкіру в місці контакту.
- Будьте обережні, якщо працюєте з бензином за мінусової температури: якщо бензин потрапить на шкіру — є ймовірнсть обмороження. Тож використовуйте водонепроникні рукавички.
- Не носіть важке. Важка ноша може перетиснути судини та спричинити обмороження.
- Дбайте про те, щоб ваш мобільний телефон був завжди зарядженим.
- Стежте за прогнозом погоди. Не виходьте з дому без нагальної потреби, якщо температура повітря нижча за -10. Уникайте подорожей на далекі відстані.
- Поділитися: