У Державній прикордонній службі заявили, що не впустили в Україну трьох російських пропагандистів, які збиралися у Києві прочитати лекції. Організатори уже заявили, що тепер вони це зроблять онлайн.

Як написала пресслужба ДПСУ, росіяни збиралися читати лекції на тему «Як маніпулювати людьми в ЗМІ та соцмережах». Усі троє прилетіли у Київ літаками з Мінська.

Першого чоловіка не впустили 20 лютого в аеропорту Бориспіль.

«У ході прикордонного контролю охоронці кордону встановили, що прибулий лектор, співпрацює з політичними силами РФ і балотувався від партії Жириновського в Московську думу, а також є фахівцем в питаннях інформаційної та кібервійни», — йдеться у повідомленні.

Прикордонники також зазначили, що росіянин читав лекції в окупованому Криму у так званому молодіжно-патріотичному таборі «Донузлав-2015». Організатором цієї події була всеросійська організація «Боевое братство». Вона також нагородила лектора медаллю «Участник шествия «Бессмертный полк».

Ще одного пропагандиста також не пропустили в Борисполі. Прикордонники зазначили, що він відвідував окупований Крим.

Обидвом чоловікам заборонили в’їзд в Україну на 3 роки.

Ще одну росіянку, яка також їхала читати лекції у Київ, розвернули в аеропорту Жуляни.

«Її мета поїздки та наявні підтвердження не переконали охоронців кордону. Також було встановлено, що жінка займає посаду в забороненому в Україні інтернет-ресурсі», — йдеться в повідомлення.

На яку саме подію їхали пропагандисти прикордонники не повідомили. Водночас засновник «Вільної школи журналістики» Дмитро Раімов написав у Facebook, що «до нього в Україну не впустили кілька лекторів». Він зазначив, що йдеться про Сидоренка (ймовірно, Дмитра Сидоренка — ред.) та Фрольченкова (ймовірно, Андрія Фрольченкова — ред.).

За словами Раімова, вони їздили в Україну з 2014 року.

«Всі заявлені лектори, які не змогли приїхати у Київ, проведуть онлайн ефіри після курсу. Так у студентів буде не 28 занять, а набагато більше! На наш онлайн курс це не повпливає ніяк», — написав організатор.

Нагадаємо, у грудні 2019 року кореспондентам російського пропагандистського телеканалу «Звезда», які обманом потрапили в Україну, заборонили в’їзд на 3 роки.

Поділитись: