УКРАЇНА

Уряд пропонує карати за підкуп виборців до 6 років позбавлення волі

11 квітня, 2018 17:09
УКРАЇНА/Уряд пропонує карати за підкуп виборців до 6 років позбавлення волі
Зберегти
Вигляд
В Кабінеті міністрів України напрацювали законопроект, що передбачає посилення відповідальності за підкуп виборців, прийняття виборцем підкупу та інші порушення виборчих прав.

В Кабінеті міністрів України напрацювали законопроект, що передбачає посилення відповідальності за підкуп виборців, прийняття виборцем підкупу та інші порушення виборчих прав.

Про це йдеться на офіційному сайті уряду.

Так, у розробленому Кабміном законопроекті пропонується карати за розголошення волевиявлення виборця від 2 до 5 років позбавлення волі, за підкуп виборців — до 6 років, а за прийняття такого підкупу — до 2 років.

Як зазначається, відповідне рішення Кабмін прийняв у зв’язку з наближенням президентських та парламентських виборів 2019 року.

«В Україні має бути чітке розуміння: ті, хто намагатимуться фальшувати, скуповувати голоси, будуть нести відповідальність», — повідомив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман на засіданні уряду.

Крім цього, у законопроекті пропонується збільшити строк позбавлення прав займати певні посади особам з 3 до 5 років.

«Ми свідомо йшли тривалим шляхом: близько 25 консультацій в регіонах, 75 обговорень проблем невідворотності покарання за вчинення злочинів проти виборчих прав, десятки консультацій з урядовими та неурядовими структурами, 2 урядових комітети та 1 засідання КМУ», — відреагувала представниця громадянської мережі «Опора» Ольга Айвазовська у Facebook на рішення уряду.

Напередодні, члени Опори активно долучались до розробки даного закону.

Нагадаємо, що президентські та парламентські вибори в Україні відбудуться у 2019 році.

Проведення виборчої реформи було однією з умов виділення Україні 1 млрд євро Європарламентом.

Також в «Опорі» повідомляли, що відсутність всіх членів ЦВК створює проблеми для легітимності майбутніх виборів в Україні.

Також посли країн G7 в Україні закликали до оновлення складу Центральної виборчої комісії та проведення виборчої реформи.

Пов`язані новини