Пніна Тамано-Шата, майбутня міністерка з питань імміграції Ізраїлю, 21 травня 2019 року
Фото:

Twitter/פנינה תמנו שטה

39-річна Пніна Тамано-Шата, яка народилася в Ефіопії, обійме посаду міністерки з питань імміграції в коаліційному уряді Ізраїлю. Це перша представниця цієї країни, яка буде працювати в ізраїльському уряді.

Тамано-Шата є колишньою журналісткою, а нині — членкинею партії Бені Ґанца «Кахоль-Лаван» («Синьо-білі»), яка разом із партією чинного прем’єра Беньяміна Нетяньягу «Лікуд» домовилася про формування коаліційного уряду, пише BBC.

Очікується, що парламент Ізраїлю затвердить новий склад кабінету міністрів у неділю, 17 травня.

В Ізраїлі налічується близько 140 тисяч ефіопів-євреїв. Їхня спільнота є однією з найбідніших у країні, а її представники часто заявляють про дискримінацію. Водночас, зауважує BBC, деякі ефіопи-євреї змогли досягти успіху у військовій, судовій сферах і в політиці.

Пніна Тамано-Шата разом із близько 7 тисячами ефіопів-євреїв була евакуйована із Судану під час операції «Мойсей» в 1984-1985 роках. Тоді Ізраїль воював із Суданом, тому евакуацію здійснили таємно.

У Судані ефіопи опинилися, намагаючись самотужки дістатися Ізраїлю з рідної країни. Ефіопія тоді заборонила виїзд зі своєї території, тож вони рухалися потай. Під час цієї подорожі з 16 тисяч ефіопів-євреїв приблизно 1500 загинули.

Саму Тамано-Шата разом із п’ятьма братами й батьком доправили до Ізраїлю, коли їй було три роки. Пізніше до них доєдналася й мати сімейства.

«Для мене моє призначення є віхою і завершенням шляху — від трирічної дівчинки, яка емігрувала в Ізраїль без матері через пустелю пішки, через зростання в Ізраїлі та перешкоди, які я долала й продовжую долати, інтеграцію, прийняття іншими, і супроти дискримінації й расизму», — сказала Тамано-Шата в коментарі ізраїльському виданню Maariv.

Поділитись: