Ізраїльський парламент — Кнесет — офіційно визначив чинного прем’єра Беньяміна Нетаньягу керівником майбутнього коаліційного уряду країни. Напередодні Верховний суд Ізраїлю дозволив Нетаньягу перебувати на посаді глави уряду, хоча проти нього висунуті кримінальні обвинувачення.

За рішення номінувати Нетаньягу на посаду глави майбутнього коаліційного уряду Ізраїлю проголосували 72 із 120 депутатів Кнесету, передає Reuters. Тепер кандидатуру Нетаньягу має також схвалити президент Реувен Рівлін.

Передбачається, що новий уряд перші 18 місяців очолюватиме Нетаньягу — лідер найбільшої парламентської партії «Лікуд», після чого прем’єрське крісло перейде до його коаліційного партнера, лідера партії «Кахоль-Лаван» («Синьо-білі») Бені Ґанца.

Це передбачено умовами коаліційної угоди, яку Нетаньягу з Ґанцом ухвалили 20 квітня — таким чином завершивши політичну кризу в країні, яка не могла сформувати уряд із травня 2019 року й двічі проводила перевибори.

Напередодні Верховний суд Ізраїлю постановив, що Нетаньягу може перебувати на посаді глави уряду навіть попри висунуті проти нього корупційні звинувачення, а його коаліція з Ґанцом є законною.

Нагадаємо, в листопаді 2019 року Нетаньягу висунули кримінальні обвинувачення за фактом шахрайства, зловживання довірою та хабарництва. Йому загрожує загалом до 10 років ув’язнення. Нетаньягу є першим чинним главою уряду в історії Ізраїлю, проти якого ведеться розслідування.

Сам він заперечує будь-які правопорушення і вважає себе жертвою «полювання на відьом», а також заявив, що не збирається йти у відставку. До того ж за законами Ізраїлю, усі політики, за винятком прем’єр-міністра, зобов’язані йти з посади в разі звинувачень у скоєнні кримінальних злочинів.

Через епідемію, викликану коронавірусом SARS-CoV-2, суд у справі Нетаньягу, який мав розпочатися 17 березня, перенесли на 24 травня.

Поділитись: