Верховний суд Ізраїлю дозволив чинному прем'єр-міністру країни Біньяміну Нетаньягу сформувати новий уряд та очолити його. Попри те, що Нетаньягу обвинувачений у кримінальній справі про корупцію.

Про це повідомляє The Guardian.

Рішення ухвалили одностайне. Суд відкинув петиції 8 активістів, які вимагали усунути Нетаньягу від формування уряду.

Суд також не знайшов законних причин перешкоджати угоді між Нетаньягу і лідером опозиційного блоку «Кахоль-Лаван» Бені Ґанцем про формування нового уряду.

У квітні Нетаньягу та Ґанц підписали угоду про уряд національної єдності. Так, політики по черзі очолюватимуть уряд Ізраїлю.

Нетаньягу буде прем'єр-міністром протягом 18 місяців, а згодом передасть повноваження Ґанцу. У спільній заяві Нетаньяху та Ганц заявили, що присягатимуть у новому уряді в середу.

Нагадаємо, парламентські вибори в Ізраїлі відбулися 3 березня — це треті вибори в країні за рік, зумовлені неспроможністю партій сформувати владну коаліцію й уряд.

Нагадаємо, проти чинного ізраїльського прем’єра нині відкрито кримінальні справи за фактом шахрайства, зловживання довірою та хабарництва.

Нетаньягу, зокрема, звинувачують у привласненні подарунків на загальну суму у 264 тисячі доларів, зокрема сигар і шампанського, від олігархів, а також втручанні в роботу ЗМІ з метою кращого висвітлення власної діяльності на одному з новинних вебсайтів Ізраїлю.

Ізраїльському прем’єру загрожує загалом до 10 років ув’язнення за хабарництво й відмивання коштів, а також до трьох років за ґратами через зловживання довірою. Він є першим чинним главою уряду, проти якого ведеться розслідування.

Нетаньягу заперечує будь-які правопорушення і вважає себе жертвою «полювання на відьом», а також заявив, що не збирається йти у відставку. До того ж за законами Ізраїлю, усі політики, за винятком прем’єр-міністра, зобов’язані йти з посади в разі звинувачень у скоєнні кримінальних злочинів.

2 січня Нетаньягу офіційно звернувся до парламенту країни з проханням надати йому імунітет від кримінального переслідування. Утім 28 січня прем’єр відкликав своє подання до Кнесету про імунітет.

Через епідемію, викликану новим коронавірусом SARS-CoV-2, суд у справі Нетаньягу, який мав розпочатися 17 березня, перенесли на 24 травня.

Поділитись: