Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ розробляє оновлені будівельні норми, якими можуть зобов’язати озеленювати трамвайні лінії, висаджуючи вздовж них клумби та дерева. Це має зменшити кількість випадків порушення правил дорожнього руху.

«Зараз ми розглядаємо необхідність влаштування в українських містах зелених зон на трамвайних коліях (green tram tracks). Щоб покращувати екологію і естетику наших міст, а також боротися з порушниками, які полюбляють проїхатись на авто по трамвайним коліям», — повідомив заступник міністра регіонального розвитку Лев Парцхаладзе.

Фото:

Мінрегіон

За його словами, вперше озеленювати трамвайні колії почали ще у 1980-х роках з метою збільшення кількості зелених зон у містах. Наразі відповідні зміни розробляються. Вони набудуть чинності після офіційної публікації на сайті Мінрегіону.

Раніше в уряді пропонували унормувати створення відокремлених смуг руху для громадського транспорту. Також там розробили норми щодо створення транспортних вузлів в українських містах.

Крім цього, новими будівельними нормами передбачається, що українські міста розроблятимуть схеми руху транспорту на 30-40 років наперед.

Поділитись: