Міністерство економічного розвитку та торгівлі України зареєструвало законопроект, яким пропонує скасувати необхідність державної реєстрації договорів, за якими іноземці інвестують кошти в Україну.

Наразі іноземці, які мають намір інвестувати в Україну, та які не створюють тут своєї компанії, мають реєструвати такі інвестиції у державних органах, подавати відповідний пакет документів та сплачувати адміністративні збори. При цьому, сам процес отримання дозволу може тривати до 20 днів.

У законопроекті Мінекономіки пропонує скасувати процедуру реєстрації інвестицій. Як наслідок, в уряді сподіваються збільшити інвестиційну привабливість України.

Зазначимо, що даний законопроект наразі спрямовано до парламенту. Щоб ці законодавчі зміни набули чинності, їх має підтримати більшість депутатів у двох читаннях.

Зазначимо, що за підсумками 2018 року в економіку України надійшло 2,4 мільярда доларів прямих іноземних інвестицій.

Раніше повідомлялось, що за першу половину 2018 року в Україну надійшло 1,2 мільярда доларів іноземних інвестицій.

Також Національний банк України провів дослідження прямих іноземних інвестицій, що надійшли в Україну протягом 2010-2017 років та виявив, що 22% цих надходжень — це повернуті з офшорних рахунків кошти, які виводили громадяни України.

Поділитись: