Життя

Минулого року обсяг іноземних інвестицій в економіку України зменшився на $200 млн

Нацбанк
Життя/Минулого року обсяг іноземних інвестицій в економіку України зменшився на $200 млн
Зберегти
Вигляд
Протягом 2018 року обсяг прямих іноземних інвестицій в економіку України зменшився на 200 мільйонів доларів порівняно з 2017 роком та становив 2,4 мільярда доларів.

Відповідні дані наводить Національний банк України.

Зазначається, що більшість інвестицій минулого року спрямовували на розвиток виробництва товарів та послуг. Так, інвестиції у реальний сектор економіки склали 1,4 мільярда доларів. Решта коштів, тобто 1 мільярд доларів, надійшли на рахунки фінансових організацій. Зокрема, так іноземні банки поповнювали капітал своїх українських «дочок».

У Нацбанку також повідомляють, що іноземні валютні інвестиції, а також міжнародне фінансування МВФ, ЄС та Світового банку, дозволили наростити обсяг міжнародних валютних резервів України до 20,8 мільярда доларів. Цих резервів вистачить для покриття близько 3,4 місяців майбутнього імпорту України.

Також платіжний баланс України минулого року звели з профіцитом у 2,9 мільярда доларів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Корупція, зростання цін і дефіцит бюджету: з чим доведеться боротися Україні, щоб отримати $4 мільярди від МВФ

Раніше повідомлялось, що за першу половину 2018 року в Україну надійшло 1,2 мільярда доларів іноземних інвестицій.

Також Національний банк України провів дослідження прямих іноземних інвестицій, що надійшли в Україну протягом 2010-2017 років та виявив, що 22% цих надходжень — це повернуті з офшорних рахунків кошти, які виводили громадяни України.

Пов`язані новини