В уряді назвали декілька варіантів того, як потрібно запускати контрольні пункти в'їзду-виїзду на лінії розмежування на Донбасі, щоб не допустити скупчення людей.

Про це розповіла заступниця міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Інна Голованчук, передає кореспондент hromadske.

«Один із варіантів — люди, які будуть перетинати КПВВ на один день з метою отримання адміністративних послуг чи соціального забезпечення, не потребуватимуть обсервації», — розповіла заступниця міністра.

Водночас, якщо людина не встигне отримати необхідні їй послуги, і залишатиметься на другий день, це вважатиметься порушенням.

«Кожна людина проходитиме спеціальний огляд, коли буде перетинати КПВВ, і за відсутності ознак ГРВІ, буде презумпція того, що вона здорова», — зазначила Голованчук.

Інший варіант — протягом перших двох тижнів пропускати через КПВВ лише людей, які мають обʼєктивні причини для перетину лінії розмежування. Зокрема пропускати тих людей, які можуть проживати у родичів або мають житло на підконтрольній території, де вони зможуть самоізолюватися на два тижні. В уряді сподіваються, що це розвантажить КПВВ.

Також Голованчук сказала, що термін проходження ідентифікації, який зараз відклали на один місяць з моменту закінчення карантину, ймовірно, відкладуть на більший термін.

Заступниця міністра додала, що на дату відкриття КПВВ впливатиме епідеміологічна ситуація. Наприклад, відтермінувати відкриття пунктів пропуску може спалах коронавірусу у Словʼянську, де за два дні COVID-19 виявили у понад 20 людей.

Нагадаємо, що у штабі Операції об'єднаних сил планують відновити роботу КПВВ з 10 червня.

Нагадаємо, з 22 березня 2020 року задля протидії занесення на підконтрольну уряду України територію коронавірусної інфекції тимчасово припинили пропуск через лінію зіткнення на Донбасі людей та транспортних засобів.

У виняткових випадках, за наявності критично важливих життєвих обставин та підтверджувальних документів, людям можуть дозволити перетин.

Поділитись: