В уряді відхрестились від призупинення продажів преміум-пального. Мережі АЗС казали, що це через регулювання урядом цін

Ілюстративне фото
Ілюстративне фотоsippakorn yamkasikorn / Unsplash

Після рішення низки мереж АЗС відмовитися від продажу преміум—пального Міністерство економічного розвитку заявило, що урядова постанова про регулювання цін на пальне не поширюється на його преміум—види.

Про це йдеться в роз’ясненні Мінекономрозвитку.

У міністерстві зазначили, що урядова постанова, якою запроваджені граничні торговельні надбавки (націнки) на паливо на період дії карантину, стосується тільки бензину марок А-92 та А-95, а також дизельного пального — їх раніше віднесли до соціально значущих товарів.

«Під встановлення максимальної торговельної надбавки не підпадає "брендове преміальне" пальне з покращеними показниками якості та позначення (маркування) якого включає певну торгову марку (товарний знак)», — додали в Мінекономіки.

Перед тим ОККО, WOG та SOCAR заявили про призупинення продажів преміального дизельного палива та бензину. «Це пов'язано з тим, що продаж пального цих марок за ціною, встановленою Кабінетом міністрів на травень, є збитковим для мережі», — наголошували, приміром, в OKKO.

Обмеження цін на паливо уряд запровадив 14 травня. Згідно з постановою, націнка на паливо тепер нараховуватиметься до середньої вартості пального, яка визначається на основі даних за попередню декаду з урахуванням акцизу та податку на додану вартість.

Рішення розкритикували в Європейській Бізнес Асоціації. Там вважають, що постанова уряду може поставити прозорий бізнес в єдиний «ціновий коридор» та спотворити ринкову конкуренцію. Водночас у Мінекономіки казали, що рішення вимушене і діятиме лише під час карантину.