У Кабінеті міністрів України викрили схему з програмним забезпеченням для нібито боротьби з підробленими ліками, через яку чиновники хотіли привласнити понад 369 мільйонів гривень.

Про це повідомив міністр Кабміну Дмитро Дубілет.

Так, він розповів, що минулого року Асоціація виробників ліків, яка об'єднує найбільших гравців ринку, домовилася з державою про спільну боротьбу з підробленими ліками.

За словами Дубілета, компанії, що входять в Асоціацію, витратили близько мільйона доларів на розробку відповідного софту і планували передавати його державі.

«Несподівано держава каже Асоціації, що розроблений софт таки не потрібен. Замість цього буде розроблятися інший софт — з блокчейном», — написав міністр.

Після цього провели інвестиційний конкурс, в якому перемогла компанія з Гонконгу.

Вона стверджувала, що розробить софт за 369 млн грн і збирається повернути собі ці гроші через ліцензійні платежі від учасників ринку (від тих компаній, які уже витратили 1 млн доларів на створення софту).

«Більш того, в Україні була створена ТОВ, співвласником якої стала ця компанія з Гонконгу. І це ТОВ отримало від держави 20 млн грн фінансування, на які вона і повинна була розробити цей софт», — повідомив Дубілет.

За словами міністра, один з членів комісії, який приймав інвестиційне рішення, є близьким родичем політика з попереднього уряду, якого ЗМІ звинувачують у дуже схожій схемі в іншій області.

Дубілет додав, що вже подано заяву в Національне антикорупційне бюро «з усіма прізвищами та документами».

Нагадаємо, у січня НАБУ вручило підозру шістьом імовірним учасникам схеми з розкрадання бюджетних коштів за допомогою механізму звернення громадян до Європейського суду з прав людини.

Поділитись: