Національне антикорупційне бюро вручило підозру шістьом імовірним учасникам схеми з розкрадання бюджетних коштів за допомогою механізму звернення громадян до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ).

Про це повідомили в пресслужбі Бюро.

За даними слідства, зазначені особи заволоділи та легалізували 54,179 мільйона гривень.

Так, серед підозрюваних — колишній урядовий уповноважений у справах ЄСПЛ. Йдеться про Бориса Бабіна, екс-представника президента в Криму. Про це він повідомив сам у Facebook.

За його словами, підозру йому вручили за статтею 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу.

«Підозру цю розцінюю як найвище визнання своєї діяльності у 2014-2020 з протидії агресорові. Суїцидальних намірів не маю, виїжджати в Крим чи РФ також», — сказав Бабін.

Друга підозрювана — колишня перша заступниця міністра юстиції. Йдеться про Наталію Бернацьку, яка також була секретарем у минулому складі Центрвиборчкому. Вона сама повідомила про це.

Бернацька заявила, що за 5 років держслужби вона «робила все можливе», аби заборгованість з виплат за рішеннями ЄСПЛ скоротилася. Вона додала, що після повернення з форуму у Давосі піде до НАБУ.

«В понеділок (27 січня — ред.), у визначений час, ще раз спробую пояснити в НАБУ, що виконання рішення Європейського суду з прав людини це не збитки, а виконання міжнародних зобов’язань України», — зазначила Бернацька.

Третій підозрюваний, за даними «Української правди» — екс-депутат «Народного фронту» Георгій Логвинський.

Як стверджує слідство — підозрювані впродовж 2013-2016 років організували схему з використанням механізму звернення до ЄСПЛ.

Зокрема у 2013 році фірма Логвинського «Золотой Мандарин Ойл» за його вказівкою направила до ЄСПЛ заяву про стягнення з державного бюджету України 54,179 млн грн як невиплаченої заборгованості з боку ПАТ «Київенерго» перед підприємством щодо зберігання мазуту, яке нібито з 2009 року органами виконавчої служби не виконувалося.

За даними слідства, фірма Логвинського не зверталася до виконавчої служб для реалізації рішення на свою користь. Попри рішення суду на свою користь, компанія екс-депутата не повідомила ЄСПЛ про це і про те, що передала іншій фірми (афілійованої з екс-депутатом) право стягнення з «Київенерго».

Для супроводу справи в ЄСПЛ Логвинський, повідомляє НАБУ, домовився з Мін’юстом, за сприяння якого урядовий уповноважений у справах ЄСПЛ підготував декларацію про дружнє врегулювання спору, на підставі якої зобов’язався сплатити на користь підконтрольного нардепу «Золотого Мандарину Ойл» 54,179 млн грн із державного бюджету. У лютому 2016 року ці гроші фірмі перерахували.

Зазначимо, що ще троє підозрюваних — наближені до Логвинського особи.

«Станом на момент публікації цієї новини, частина підозрюваних вже висловили готовність співпрацювати зі слідством та надати викривальні свідчення щодо обставин вчиненого кримінального правопорушення. Слідство триває», — додали в Бюро.

У квітні 2018-го повідомлялось, що Логвинський фігурує у справі «Золотого мандарину», але він сам це заперечував.

Поділитись: