У Кабінеті міністрів впевнені, що «карантин вихідного дня» позитивно позначиться на динаміці розповсюдження коронавірусу. Водночас на випадок погіршення ситуації розробляють план «Б».

Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Він розповів, що в межах підготовки цього плану уряд уже провів дві наради з міськими головами, а також зустрівся з Радою церков та релігійними організаціями, щоб «напрацювати спільний, виважений та підтриманий усіма план».

Що передбачає цей план, в уряді наразі не уточнюють.

Також прем’єр каже, що цього тижня обговорили з українським бізнесом механізми підтримки галузей, на яких обмеження позначаються найбільше. Погоджені ініціативи опрацьовують нині профільні міністерства, переконує Шмигаль.

Медична система

Окрім цього, прем’єр наголошує, що уряд працює над укріпленням медичної системи. Так, міським бюджетам спрямували додаткові 870 млн грн на покращення забезпеченості лікарень киснем. 1 млрд грн виділили на закупівлю 6 мільйонів експрес-тестів, які отримають сімейні лікарі та бригади швидкої допомоги. 

Що нині з карантином?

З 14 листопада в Україні почав діяти «карантин вихідного дня». З 00:00 суботи до 00:00 понеділка дозволили працювати лише продуктовим магазинам, автозаправкам, аптекам, фінансовим установам і транспорту. Карантин вихідного дня вже діяв 14 і 15 листопада, діє 21 і 22 листопада, і діятиме 28 і 29 листопада. Детальніше про зміни читайте тут.

Також в Україні відмовилися від щотижневого поділу регіонів на зони та перейшли на загальнодержавний карантин з обмеженнями, які діяли в «помаранчевій» зоні. Влада переконана, що зміни в карантині допоможуть врятувати медичну систему від навантаження.

Поділитись: