Фонд енергоефективності України уклав договір про видачу пільгових кредитів на утеплення будинків з ПриватБанком. Таким чином, наразі «теплі» кредити можна отримати через 3 українські банки.

Про це повідомляють на сайті уряду.

Зокрема, програма «теплих» кредитів у 2019 році діє у ПриватБанку, Ощадбанку та Укргазбанку (всі державні).

«Як показує практика, конкуренція між банками позитивно вплинула на спрощення умов кредитування та зменшення відсоткової ставки», — зазначають у Кабміні.

Зазначимо, що система «теплих» кредитів передбачає державне відшкодування ОСББ 40-70% суми кредиту, який береться на утеплення будинку. Крім цього, участь в утепленні будинків беруть і місцеві органи влади, які так само можуть відшкодувати частину суми кредиту.

Напередодні Фонд енергоефективності розпочав фінансувати перші 15 проектів з утеплення багатоквартирних будинків в Україні.

Зазначимо, що створення Фонду енергоефективності було однією з вимог міжнародних організацій щодо надання Україні кредитів на підвищення енергоефективності житлово-комунального сектору.

Зокрема, Фонду мають передати у підпорядкування програму «теплих кредитів». Зазначимо, що у 2019 році на потреби програми «теплих» кредитів спрямували 400 мільйонів гривень.

Раніше зазначалось, що у 2018 році в Україні встановили втричі більше нових електростанцій, що генерують електрику з відновлювальних джерел.

Поділитись: