ENRU

В Ужгороді за сепаратизм умовно засудили адміністратора групи у Facebook

Ужгородський міськрайонний суд засудив на три роки умовно адміністратора групи «Karpatalja nem Ukrajna» («Закарпаття не Україна»), за сепаратизм.

Чоловік закликав до від'єднання Закарпаття від України і перехід під юрисдикцію Угорщини, передає Zahid.net із посиланням на рішення суду.

Зазначається, що чоловік, перебуваючи у Будапешті, поширював у групі матеріали, що містять публічні заклики до невизначеного кола осіб (переважно етнічних угорців, що проживають на території України) до зміни меж території та державного кордону.

З 2014 року чоловік публікував у групі статті та зображення із закликами до відділення Закарпаття, зокрема карти Угорщини із домальованою Закарпатською областю.

Фото: Скріншот з групи «Karpatalja nem Ukrajna»

Окрім цього він закликав до проведення референдуму з питанням про відділення Закарпаття від України.

У матеріалах справи також згадали ефір російської передачі «Вести» на пропагандистському каналі «Россия 1», під час якого засуджений заявив, що «потрібно боротися, аби звільнити Закарпаття від української влади».

Під час судового засідання чоловік визнав провину і попросив суддю затвердити угоду із прокурором, за якою замість п'ять років ув'язнення перебачається покарання три роки умовно.

Суддя погодився на угоду. Овинувачений окрім іншого має сплатити понад 14 тисяч гривень за проведення експертиз.

Нагадаємо, Кремінський районний суд Луганської області виправдав екс-мера Стаханова Юрія Борісова у справі про сепаратизм та організацію самоназваної Луганської народної республіки.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram