У Японії з булінгом в інтернеті боротимуться за допомогою штучного інтелекту
Один із найбільших японських інтернет—порталів Yahoo Japan видалятиме образливі коментарі зі всіх своїх сайтів за допомогою штучного інтелекту.
Про це повідомляє Kyodo News.
Компанія згодом випустить список виразів, які вважатимуться образливими, та пояснить критерії видалення. Завдяки штучному інтелекту дописи з образами видалятимуться автоматично. Якщо після блокування користувач, який поширював образливі вислови, зареєструє новий акаунт, його теж буде заблоковано.
Yahoo Japan обіцяє регулярно публікувати звіти про кількість видалених коментарів. Крім того, компанія прийматиме скарги користувачів, чиї дописи видалив штучний інтелект. В такий спосіб у компанії прагнуть забезпечити свободу вираження поглядів.
«Ми докладемо всіх зусиль для запобігання та стримування образливих постів», — сказав президент материнської компанії Yahoo Japan Кентаро Кавабе.
Посилити боротьбу з булінгом вирішили після смерті японської акторки Хани Кімури. Вона наклала на себе руки після того, як її цькували в інтернеті. Перед смертю вона залишила пост у Twitter, у якому повідомила про шквал критики в її бік.
«Кожен день отримую по сто думок про себе. Мені боляче від цього. Це було життя, в якому я хотіла бути коханою. Спасибі всім, хто мене підтримував. Не хочу більше бути людиною. Прощайте», — написала вона.
За інформацією поліції, перед скоєнням самогубства їй надіслали 300 хейтерських повідомлень із близько 200 акаунтів.
Що таке кібербулінг?
Це цькування з використанням цифрових технологій, яке може відбуватися в соціальних мережах, месенджерах, ігрових платформах та мобільних телефонах. Зокрема, через:
- поширення брехні або розміщення фотографій, які компрометують когось;
- повідомлення або погрози, які ображають когось або можуть завдати комусь шкоди;
- видання себе за когось іншого/іншу і надсилання повідомлень іншим людям від його/її імені.
Згідно з даними ЮНІСЕФ, в Україні приблизно 50% підлітків були жертвами кібербулінгу. Кожна третя дитина через це прогулювала школу, а основними соціальними платформами для цькування є Instagram, TikTok і Snapchat.
Як протистояти кібербулінгу?
Кожна соціальна платформа має власні інструменти, які дозволяють вам обмежити тих, хто може коментувати або переглядати дописи, а також повідомляти про випадки булінгу.
Завдяки цим інструментам ви можете заблокувати користувача, який надсилає образливі повідомлення, припинити отримувати від нього сповіщення або поскаржитися в службу підтримки. Також ви можете закликати кривдника припинити це. Якщо розв'язати проблему не вдається, зверніться до поліції.
У грудні 2018 року в Україні ухвалили закон про булінг (цькування), який закріпив це поняття законодавчо і, зокрема, передбачає відповідальність за булінг в інтернеті.
Автор: Остап Крамар
- Поділитися: