В ЄС немає прикладів, коли досягли територіального порядку завдяки добровільним об'єднанням — представник Меркель
У Європі немає жодного прикладу, коли вдалося досягнути нового територіального порядку лише завдяки добровільним об'єднанням. Про це в інтерв’ю програми «Дуже важлива передача» зазначив посол Німеччини з питань реформ в Україні Георг Мільбрадт.
За його словами, сапа України за радянських часів була дуже фрагментована і маленькі селища не могли управляти собою.
«І навіть якщо ви децентралізуєтеся в одиниці, не здатні функціонувати, вам необхідна певна кількість мешканців, податкового доходу, щоб організувати самоврядування. Самоврядування потребує спроможних муніципалітетів», — зазначив він.
У більшості країн, які проходили цей процес, насамперед у пост-комуністичних країнах (в Польщі, східній Німеччині, Чехії) оголосили пільговий період, щоб можна було об'єднатися, подивитися, як це працює, і врешті-решт встановити дедлайн.
«Після дедлайну буде злиття та уніфікація законом. Так було в моїй країні. Оголошення дедлайну прискорило процес. Врешті, у 90% випадків злиття було добровільним, і лише в 10% випадків треба вдаватися до закону. Вам потрібна палиця. Але не для того, щоб її застосовувати, а щоб її показувати. Думаю, що наступний крок в Україні — встановити дату, коли добровільне злиття закінчиться, а решта буде об'єднана законом. Я сподіваюся, що коли ми дійдемо моменту вимушеного злиття, 80% території матимуть нову структуру на добровільних рішеннях», — розповів Мільбрадт.
В Україні процес створення об’єднаних територіальних громад має завершитися до 2020 року. Віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко зазначив, що «без цього закону країна залишається в адміністративній системі, яка не дозволяє розбудовувати інфраструктуру, необхідну для якісного життя кожного українця».
- Поділитися: