В Європейському парламенті готуються ухвалити резолюцію про засудження дій Російської Федерації в Азовському морі.

Дебати щодо цієї резолюції пройдуть на засіданні Європарламенту 23 жовтня за участі верховної представниці Європейського Союзу з питань зовнішньої політики Федеріки Могеріні, а відповідне голосування відбудеться 25 жовтня.

Європарламент збирається засудити діяльність Росії в Азовському морі, зокрема зведення Керченського мосту, як порушення міжнародного морського права і «спробу анексувати ці води».

Також проект резолюції наголошує на підтримці територіальної цілісності та економічних інтересів Україні.

Крім цього, депутати висловлюють співчуття сім’ям жертв масового вбивства в Керчі 17 жовтня 2018 року і закликають російську окупаційну владу Криму не використовувати трагедію для виправдання порушень прав людини і свободи слова.

Нагадаємо, 9 жовтня українська делегація в Організації Об'єднаних Націй звинуватила Росію в порушенні Конвенції ООН з морського права.

Наприкінці липня Росія збільшила свою активність у Азовському морі та почала затримувати іноземні судна при проході Керченської протоки.

16 липня повідомлялося, що кількість затриманих Росією суден в Азовському морі сягнула 148.

У Мініфраструктурі заявили, що РФ безпідставно збільшила кількість оглядів суден, які прямують в Україну.

Державний Департамент США закликав Росію припинити порушувати умови міжнародних морських перевезень в Азовському морі та Керченській протоці. Так США звинуватили Москву у спробі дестабілізувати ситуацію в Україні.

Росія пояснює свої дії договором про двосторонній контроль вод Азовського моря. На думку глав МЗС України, договір РФ застосовує таким чином, щоб обмежити свободу судноплавства в Азовсьому морі.

/Лев Коротаєвський

Поділитись: