Міністр закордонних справ Павло Клімкін назвав дії Росії в Азовському морі, зокрема затримку суден у Керченській протоці, добре прорахованою стратегією.

Міністр закордонних справ Павло Клімкін назвав дії Росії в Азовському морі, зокрема затримку та перевірку суден у Керченській протоці, добре прорахованою стратегією.

Про це міністр закордонних справ Павло Клімкін повідомив у коментарі Громадському.

Клімкін зазначив, що Росія намагається зіпсувати свободу судноплавства в Азовському морі.

«Росія послідовно намагається гратися тим, за що двосторонньою угодою у нас передбачений контроль (на води Азовського моря — ред.). Він застосовується таким чином, щоб зіпсувати свободу судноплавства в Азовсьому морі. Для того, щоб підняти ставки: по-перше, політично, по-друге, емоційно, і по-третє, щоб створити тиск в інших питаннях, зокрема окупації Криму. Тобто це абсолютно свідома, добре прорахована стратегія», — сказав міністр.

Також Клімкін зазначив, що Україна вже працює з країнами, судна яких проходять через Керченську протоку, і намагається створити спільний «фронт» стосовно порушень Росією морського права.

«Ми хочемо створити спільний фронт стосовно порушення Росією Конвенції про морське право», — сказав Клімкін.

Наприкінці липня Росія збільшила свою активність у Азовському морі та почала затримувати іноземні судна при проході Керченської протоки.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Загострення в Азовському морі

16 липня повідомлялося, що кількість затриманих Росією суден в Азовському морі сягнула 148.

У Мініфраструктурі заявили, що РФ безпідставно збільшила кількість оглядів суден, які прямують в Україну.

Порошенко доручив провести засідання РНБО через дії Росії в Азовському морі.

Державний Департамент США закликав Росію припинити порушувати умови міжнародних морських перевезень в Азовському морі та Керченській протоці. Так США звинуватили Москву у спробі дестабілізувати ситуацію в Україні.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile