Мешканці п'яти з шести великих країн — членів ЄС ставляться до членства перебування в союзі позитивніше, ніж півроку тому. Про це свідчать результати опитування

Мешканці п'яти з шести великих країн — членів ЄС ставляться до членства перебування в союзі позитивніше, ніж півроку тому. Про це свідчать результати опитування, проведеного фондом Бертельсмана, повідомляє «Інтерфакс-Україна».  

У дослідженні думки європейців щодо союзу брали участь громадяни Німеччини, Франції, Італії, Польщі, Іспанії та Великобританії.

Повідомляється, що найбільші зміни у ставленні до Євросоюзу спостерігаються у Великобританії: якщо у березні, за три місяці до референдуму щодо виходу з ЄС, у складі союзу хотіли залишитися 49% жителів країни, то вже в серпні їхня частка зросла до 56%.  

Найпозитивніше ЄС оцінюють у Польщі, де на підтримку членства в союзі виступили 77% респондентів, тоді як у березні їх частка становила 68%.

Наступною йде Німеччина: у разі проведення в серпні референдуму про вихід країни з Євросоюзу 69% німців проголосували б проти цього рішення. У березні кількість євроскептиків складала 61%.

В Італії і Франції ставлення до ЄС більш критичне. Опитування показало, що лише 51% італійців і 53% французів виступають за перебування в союзі. У березні ці показники становили 50% і 53% відповідно.

Іспанія залишається єдиною державою, що брала участь в опитуванні і виступила за вихід з ЄС. Тим не менш, за півроку частка тих, хто підтримав би такий крок, знизилася до 68% порівняно з 71% у березні.

У середньому в Євросоюзі за членство в ньому проголосували 62% респондентів. Порівняно з березнем їх частка збільшилася на 5%.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile