Вакциновані люди, що інфікувалися штамом «Дельта», можуть мати таку ж концентрацію вірусу, як і невакциновані
У людей, які повністю вакцинувалися проти коронавірусу, але заразилися штамом «Дельта», концентрація вірусу в організмі може бути такою ж, як і в невакцинованих. Але науковці зазначають, що щеплення зменшує ризик госпіталізацій і смерті від COVID—19.
Про це повідомило The Telegraph із посиланням на поки неопубліковане і нерецензоване дослідження Оксфордського університету.
Автори дослідження проаналізували дані про понад 384 тисячі британців, які захворіли на COVID-19 у грудні 2020 — травні 2021 року (тоді домінував штам «Альфа»), і порівняли їх із даними майже 359 тисяч людей, що хворіли в травні-серпні (коли переважав штам «Дельта»).
Дослідження дійшло висновку, що в організмі навіть повністю вакцинованих проти коронавірусу його концентрація була набагато більшою, якщо вони інфікувалися штамом «Дельта». Також у них частіше виявлялися симптоми, ніж у людей зі штамом «Альфа».
Що відомо про штам «Дельта»?
«Дельту» вперше виявили в Індії. Штам має дві ключові мутації зовнішньої «спайкової» частини вірусу, яка прикріплюється до клітин людини. ВООЗ раніше визнала його таким, що «викликає занепокоєння», оскільки він є більш заразним. За даними британського Управління громадського здоров'я, штам «Дельта» у 1,6 раза заразніший, ніж штам «Альфа», у 2,26 раза частіше призводить до госпіталізації та у 1,45 раза частіше — до реанімації.
Втім, вакцини проти цього штаму, ймовірно, є ефективними. Але епідеміологи у США стверджують, що навіть люди, які імунізувалися проти COVID-19, можуть заражати інших штамом «Дельта».
За останніми даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, штам «Дельта» уже поширився щонайменше у 142 країнах і територіях світу. В Україні станом на 5 серпня штам виявили офіційно у 143 людей.
Як роблять висновок дослідники, повністю вакциновані люди можуть так само поширювати COVID-19, як і невакциновані. Щоправда, з певністю цього автори сказати не можуть, але зазначають, що ймовірність інфікування вакцинованих людей нижча.
Так, повністю вакциновані препаратом AstraZeneca мали на 67% меншу ймовірність заразитися штамом «Дельта», ніж невакциновані. Для препарату Pfizer цей показник становив 82%, але за чотири-п’ять місяців ставав таким же, як і для AstraZeneca.
«Тепер ми знаємо, що вакцинація не зупинить [коронавірусну] інфекцію та її поширення, але вона зменшує її ризик. Головна перевага імунізації — у зменшенні ризику ускладнень і смерті», — наголошує професор Пол Гантер з Університету Східної Англії.
Автори дослідження вважають, що їхні результати (поки ще не рецензовані) є свідченням того, що скасовувати самоізоляцію і послаблювати обмеження для повністю вакцинованих людей може бути неправильним кроком — саме такі заходи запровадили у Великій Британії.
У країні з населенням понад 66 мільйонів уже ввели понад 88,4 мільйона доз вакцин проти коронавірусу. 41 мільйон (61,5%) британців повністю щепилися проти COVID-19. За весь час пандемії майже 6,4 мільйона британців захворіли на COVID-19, з них померла 131 тисяча.
- Поділитися: