Вандали пошкодили дефібрилятори на кількох станціях столичного метро, ще один намагався викрасти безхатько

На деяких станціях метрополітену у Києві вандали пошкодили дефібрилятори: відкривали електроди та ламали кришки. Ще один пристрій хотів викрасти безхатько.

Про це повідомила пресслужба комунального підприємства «Київський метрополітен».

За їхніми даними, на станції «Університет» троє молодиків вийняли дефібрилятор із боксу без потреби та відкрили електроди — тепер останні потребують заміни.

Також на станціях «Академмістечко» та «Хрещатик» вандали пошкодили кришки боксів дефібриляторів. А на станції «Арсенальна» обладнання нещодавно намагався викрасти безхатько.

«Дефібрилятор — не панацея від усіх недуг, однак може врятувати життя. Закликаємо відповідально ставитися до обладнання. Пам’ятайте, його використання можуть потребувати ваші близькі чи ви особисто», — заявили у метрополітені.

Там просять українців повідомляти персоналу станції та представникам поліції, якщо дії пасажирів біля обладнання видаються підозрілими.

Дефібрилятори у київському метро

На початку березня їх та аптечки встановили на 19 станціях, зокрема на «Палаці спорту». Зробили це у межах проєкту «РеаніМетро».

Київський міський центр громадського здоров'я загалом закупив і передав підземці 52 дефібрилятори. Наразі керівництво метро міркує про додаткову закупівлю обладнання.

Як наголошувала нам лідерка команди «РеаніМетро» Марія Назарова, з вересня 2018-го по лютий 2019 року в метро померли 15 людей від причин, не пов’язаних із падінням на колії, і це лише з новин у ЗМІ. А до червня 2019-го метро взагалі не вело офіційної статистики смертей у метро, крім падінь на колії.

Дефібрилятор у підземці може врятувати людині життя. Швидка дефібриляція подвоює шанси людини на виживання. Без масажу серця та дефібриляції шанси на виживання зменшуються на 7-10% з кожною хвилиною, зазначає «Американська асоціація серця».