Війна

Вашингтон готовий збільшити поставки зброї Україні — спецпредставник США

1 вересня, 2018 16:36
Війна/Вашингтон готовий збільшити поставки зброї Україні — спецпредставник США
Зберегти
Вигляд
Сполучені Штати готові збільшити постачання зброї Україні, аби зробити більш потужними її військово-морські та повітряні сили.

Сполучені Штати готові збільшити постачання зброї Україні, аби зробити більш потужними її військово-морські та повітряні сили.

Про це в інтерв’ю The Guardian сказав спецпредставник США з питань України Курт Волкер.

На думку Волкера, агресія Росії не наблизила до неї Україну, а навпаки зробила її більш прозахідною.

Спецпредставник США запевнив, що адміністрація президента Трампа «абсолютно готова» продовжувати постачати зброю ураження українським Збройним силам.

«Вони втрачають своїх військових кожного тижня, захищаючи свою країну. І в цьому контексті це природно для України нарощувати свої сили, оборонятися та шукати допомоги. І природно, що інші країни мають їй допомогти. І звичайно, що Україна потребує зброї ураження, тому що її військових вбивають», — сказав Волкер.

Нагадаємо, що Сполучені Штати безоплатно надали Україні протитанкові ракетні комплекси Javelin.

30 квітня 2018 президент Порошенко підтвердив прибуття Javelin в Україну. Протитанкові системи Javelin Україні поставили за рахунок США. 22 травня в Україні вперше випробували комплекси Javelin.

Протитанкові комплекси Javelin з калібром ракет 127-мм відносяться до важкого озброєння, тож, згідно з Мінськими домовленостями, українські військові застосовувати їх у зоні бойових дій на Донбасі не можуть. Водночас заступник держсекретаря США заявляв, що комплекси Javelin «мають використовуватись Україною для оборони».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Джавеліни» в Україні: як (не)будемо використовувати

Командувач операції Об'єднаних сил на Донбасу заявив, що на озброєнні українських військових в зоні бойових дій комплексів Javelin немає

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Багато шуму про ракетні комплекси «Джавелін»

 

Пов`язані новини